Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 17-ти мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 17-ти мај.

Денес, 17 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 Еп 3 – Стравот го прави деведесеттиот XXII

Почетна секвенца
Барт и Лиза се враќаат дома со слатките собрани на Ноќта на вештерките, но Марџ ги фаќа и му наредува на Хомер да ги донира на американските трупи во странство. Но, човекот сака да јаде слатки и да го стори тоа, тајно оди во кањонот каде што, откако падна во пропаст, останува заробен со рака под карпа. За да стигне до паднатите торби со бонбони, Хомер го извади залакот од раката, но на крајот открива дека Барт и Лиза ги замениле слатките со зеленчук.

Нуркачкото Bellвонче и топчето со путер (Нуркач Bellвонче и пеперутка)
Во оваа пародија де Костум за нуркање и пеперуткаХомер има намера да ја украси куќата со украси за Ноќта на вештерките кога греши црна вдовица за кукла и е заглавена од пајакот. Оставен целосно парализиран, Хомер успева да комуницира со надворешниот свет само преку неговата подуеност. Кога подоцна е заглавен од втор пајак (овој пат радиоактивен), тој добива моќ слични на оние на „Спајдермен“, со што може да спреј пајажина.

Д.ДДСовршено постелнина (Dial D за Diddly)
Нед верува дека Бог бара од него да убие некои луѓе и да ја изврши својата волја тој станува професионален сериски убиец. Кога открива дека гласот Божји што наредува за убиства е всушност оној на Хомер модифициран со микрофон, Нед оди на дивеење и стравува дека ќе заврши во пекол заради неговите постапки. Хомер го смирува тврдејќи дека Бог не постои и се обидува да ја запали Библијата на Нед за да го докаже тоа. Во тој момент, сепак, Бог интервенира и го задави Хомер. Потоа Марџ го замолува Бога да го поправи она што се случило и да врати сè како што било порано, но тој објаснува дека не може да го стори тоа затоа што сатаната е тој што има моќ да го контролира светот. Конечно, кога Нед верува дека го погодил дното на рок, излегува дека Сатана исто така спие заедно со својата покојна сопруга Мауд.

Меѓу Нави (Во На’Ви)
Овој сегмент е поставен во иднина и е пародија на филмот Аватар од Jamesејмс Камерон. За да ја забавува својата публика, на Крусти кловнот му треба редок екстракт наречен „Иларириум“ кој има можност да го подобри расположението на луѓето. За да се добие скапоцената супстанција, воените регрути Барт и Милхаус се испраќаат како аватари на планетата Ригел Седум за да се дружат со вонземјаните што ја населуваат. Двајцата успеваат во превземањето и кога Милхаус ја соопштува позицијата на Иларириум на војската, избувнува жестока битка меѓу луѓето и домородците. Вторите, потпомогнати од животните што живеат на планетата, ја имаат горната рака во судирот, но на крајот признаваат дека тие спремно би го дале Хиларириумот на луѓето, само ако тоа го побараа.

Сезона 23 Еп 4 – Вас заменливи

Нова секретарка по име Роз Дејвис и Хомер е ангажирана во нуклеарната централа, земајќи ја за наивна, маринска работа да оди да види 3D филм со Барни. Но, по неговото враќање, господинот Барнс го деградира од својата позиција поставувајќи го како асистент на Роз и, од тој момент, тој последен почнува да го покори Хомер, но благодарение на Нед открива дека ова излегува од неговиот темперамент кога е прифатена. Тогаш, Хомер, за време на неговата церемонија на доделување награди, ја прифати г-дин Барнс кој ја отпушти. Во меѓувреме, Барт, со помош на Мартин, гради роботски печат со кој се менува животот на старите лица во старечкиот дом, правејќи ги да се чувствуваат посреќни, но тоа не се гледа како на позитивна работа за погребниот дом.

Футурама

Сезона 3 еп 21 – Менаџер за напад

Фрај открива неконтролиран менаџер од 80-тите години, кој хибернараше да го најде лекот за неизлечиво заболување, а на состанокот на акционерите на Планет Експрес се осигура дека е назначен за шеф на компанијата наместо проф. Фарнсворт. Менаџерот го назначува Фрај за свој заменик-шеф, но неговите вистински намери се да ја продадат компанијата на корпорацијата Мама. Ситуацијата ќе се врати во нормала дури по смртта на човекот.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 11 – Екстракција на Купер

Шелдон се враќа во својот дом затоа што неговата сестра близначка е бремена и дека ќе се породи, а сите други сонуваат за каков би бил нивниот живот ако никогаш не го познале Шелдон. Леонард никогаш не би живеел во станот, бидејќи одеше таму читајќи најава од Шелдон, кој живееше таму пред него, тој никогаш немаше да има храброст да разговара со Пени и тие не би биле заедно. Бернадет сепак би имал интерес за Хауард, но заради нејзината двосмислена врска со Раџ таа би го оставила сама. Хауард ќе остане самохран и ќе продолжи да живее со својата мајка која тогаш, под сомнителни околности (на рацете на Хауард или природна) би умрела. Ејми би била сама, без момче и без пријатели. Пени наместо тоа ќе се обиде со Шелдон. На крајот, сите разбираат дека, и покрај неговиот неподнослив карактер, Шелдон дозволи да се случат многу убави работи што се случија меѓу нив.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!