Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 16 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 16 мај.

Денес, 16 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 Еп 1 – Шпионот од … d’oh!

Епизодата започнува со човекот во стрипот, кој се сеќава на последната епизода од претходната сезона, во која епилогот од свршувачката на Нед Фландрија и Една Капрапал беше оставен да виси. Сцената потоа се сели во нуклеарната централа, каде Хомер се среќава со нов безбедносен службеник по име Вејн. Хомер се обидува да се дружи со него, но Вејн е многу приватна личност која се обидува да го држи скриен своето минато. Подоцна излегува дека човекот е всушност шпион измачен од кошмарите предизвикани од неговите мисии и минатите искуства. Кога господинот Барнс му дава на Вејн шлемот на нуклеарната централа во знак на признание дека спречил грабеж, човекот ја губи главата во еден од неговите кошмари и завршува напаѓајќи го господинот Барнс и бил отпуштен од работа. Тогаш Хомер нуди да го биде домаќин во неговиот дом, но украинската мафија, која бараше Вејн да се одмазди од него, успева да открие каде е и го киднапира Хомер за да го привлече во стапица. Вејн реши да интервенира и по поразот од мафијашите успева да го спаси Хомер. Сфаќајќи дека неговото место не е на Спрингфилд, следниот ден Вејн одлучува да се пресели на друго место, но Марџ успева да го натера да најде работа во моторизацијата заедно со неговите сестри Пети и Селма каде може да употреби насилство против оние кои се жалат на казни.

Сезона 23 Еп 2 – Барт престанува да ги шмрка Рузвелтс

Директорот Скинер е уморен од тоа да биде казнет од надзорникот Калмерс заради постојаните беда на Барт, па затоа тој го предизвикува својот претпоставен да ја преземе одговорноста за едукација за да покаже колку е тешко да се држи чекор со него. Надзорникот прифаќа и одлучува да го едуцира Барт со тоа што ќе го проучи животот и бизнисот на претседателот на Соединетите држави Теодор Рузвелт. Заедно со другите тепачи на основното училиште, Барт започнува да се повеќе се интересира за овој лик и исто така воспоставува добра врска со самиот Чалмерс. Кога Нелсон случајно ќе ја скрши раката за време на патување на отворено, началникот е одговорен и отпуштен по поплаките покренати од мајката на момчето. Решени да ги направат Калмерс да си ја вратат работата, Барт и неговите пријатели се барикадираат во основно училиште и ја преземаат контролата над тоа. Полицијата интервенира и се подготвува да ја расчисти зградата со сила. Чалмерс потоа се обидува да ги убеди момчињата да се предадат, но, пред да има време, комесарот Винчестер случајно го стрела државниот супервизор за образование, кој, за да се спаси, веднаш го врати Калмерс на своето место.

Футурама

Сезона 3 еп 20 – Занает Божји

Бендер е ненамерно застрелан во вселената и, поминувајќи низ астероиден појас, се наоѓа себеси како трка на микроскопски хуманоиди, од кои на крајот станува бог. Меѓутоа, со текот на времето, населението се дели на верници и неверници, кои завршуваат да се уништат едни со други во нуклеарна војна. Бендер е очаен, но продолжувајќи да талка во вселената, наидува на чувствителна маглина (која би можела да се смета за Бог), која тврди дека разбира како се чувствува Бендер. Во меѓувреме, на Земјата Фрај и Леела го користат телескопот лоциран во тибетскиот манастир за да го пронајдат својот метален пријател.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 10 – Дисипација на откритието

Шелдон станува се повеќе непријатен со своето среќно откритие, но Ејми и Вил Витрон го натера да разбере дека мора да може да ја прифати оваа работа, дури и ако не му се допаѓа. Откако ќе го прифати, Леонард успева да го побие кинескиот експеримент со тоа што покажа како откритието на Шелдон не било во ред, но тој зема многу од тоа. Во меѓувреме, Рај останува една недела со Хауард и Бернадет, покажувајќи им на двајцата младенчиња за нивните меѓусебни недостатоци, со што ги натера да се борат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!