Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 13 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 13 мај.

Денес, 13 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 19 – Мона заминува

Откако се вратиле од трговскиот центар, Симпсонови откриваат дека Мона Симпсон се вратила дома. Меѓутоа, Хомер не може да forgive прости на својата мајка за напуштените минати години, но кога се обидува да направи мир, ја наоѓа мртва на фотелјата во дневната соба. Преку својот видео тест, таа ја исполнува желбата на нејзината мајка да ја распрсне пепелта од еден рид; но овде тој открива тајна станица за лансирање ракета со нуклеарен погон од г-дин Барнс. Благодарение на целото семејство Симпсон, лансирањето не успева и Хомер успева духовно да оствари мир со својата мајка.

Сезона 19 еп 20 – Лиса наспроти Лиза

Крусти му дава на Лиса улогата на неговиот асистент. За време на една емисија г-дин Теени, мајмунот на Крусти, не може навреме да дојде до преносот во живо, па затоа Лиза, мора да донесе брза одлука, одлучи да ја замени. Озлогласеноста и славата на Лиза се зголемуваат сè повеќе, до тој степен што го замениле Крусти во водењето на шоуто за момчињата. Но, откако ја доби наградата „Најдобар забавувач на годината“, Лиза ја носи Мел Телеспала во просторија каде што не се прикажани никакви слики од претходните добитници на титули, вклучително и самиот Мел. Тој tells кажува дека никој од нив не успеал да направи кариера откако ја прими наградата и успева да ја убеди да се повлече сè додека таа е на време, бидејќи славата поминува и ќе заврши и нејзината. Веднаш потоа Лиза најавува напуштање од шоу-бизнисот и нејзиното место го зазема Крусти. Во меѓувреме, Барт и Хомер се посветени на ново хоби, она на собирање монети.

Футурама

Сезона 3 еп 17 – Фараон да се запамети

Планетата Експрес мора да достави блок од камен до Озирис 4, планета многу слична на античкиот Египет: тука Фрај, Леела и Бендер се поробени и се принудени да работат на пирамидите. Бендер започнува да работи како луд, забрзувајќи го процесот на градење споменици: фараонот „Јоклотиотип“ го забележува и го цени, но случајно умира заради самиот Бендер, кој успева да стане наследник на престолот со стратиум. Бендер како фараон е уште понемилосрден од својот претходник и нарачува изградба на колосална статуа по неговиот имиџ: по постојаното вознемирување, населението се бунтува и го заклучува него и пријателите во гроб. Леле ќе најде начин да избега.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 9 – Раздвојување на благодарноста

Хауард ги поканува сите свои пријатели на Денот на благодарноста во куќата на неговата мајка, бидејќи не сака да биде сам со таткото на Бернадет. Зборувајќи за тоа како тие го славеле Денот на благодарноста во текот на претходните години, Пени му признава на Леонард дека тој поминал во Лас Вегас со Зак и дека, пијан, се оженил со него да се преправа. Леонард, правејќи ја да сфати дека во вистината е автентичен брак, го поминува целото време го прекори и барајќи начин да го поправи. Така, лутата девојка го поканува Зак во куќата на г-ѓа Воуловиц да го потпише документите за раздвојување. Во меѓувреме, Шелдон и Мајк, таткото на Бернадет, се обврзуваа долго откако тој открива дека физичарот има длабоко знаење од областа на фудбалот, бидејќи таткото секогаш го принудувал да ги гледа натпреварите пред да го натера да си ја извршува домашната задача. Кога Шелдон објаснува дека неговиот татко починал кога имал 14 години, таткото на Бернадет жали за тоа и двајцата почнуваат да пијат заедно, да разговараат и да пијат како татко и син, повредувајќи го Хауард кој е исфрлен од нивните разговори.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!