Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 12 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 12 мај.

Денес, 12 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 17 – Говедско месо од апокалипса

Барт оди на работа на фарма охрабрена од можноста да работи трактори и машини. Таму се дружи со сиромашно теле со име Лу. Откако го спасил од кланицата со својата сестра Лиза, тој му ја дава на Марија, неговиот соработник. Сепак, Клитјус, таткото на Марија, верува дека телето му било дадено на ќерката како мираз за свадбата. Кога Хомер и Марџ ќе дознаат за намерите на Клит, тие планираат стратегија да го спасат Лу и да го ослободат Барт од неговиот брак.

Сезона 19 еп 18 – Секој проклета Сунданс

Лиза избира да го снима секојдневниот живот на семејството Симпсон за да направи видео за училиште. Директорот Скинер одлучува, да му даде престиж на училиштето, да му го предложи филмот на Филмски фестивал Санденс, каде што е прифатено. Тој наскоро заработува многу успех, но членовите на семејството се претставени како луди и лоши луѓе, со што Лиза се чувствува одговорна. Но, работата на Лиза е наскоро заборавена, замената со филмот на Нелсон.

Футурама

Сезона 4 Еп 10 – Каменот на скандалот

Ејми заедно со „екипажот“ на планетата Експрес заминува на Марс за да ги посети нејзините родители, многу богатиот Вонг, сопственици на половина од планетата и на фармите на престрелки. Целта на оваа посета е да ги запознае со своето ново момче Киф Крокер, но тие не го поздравуваат добро.
За да покаже колку вреди, Киф реши да ги испита некои неодамнешни кражби на престрелки и откритија, заедно со Фрај, Леела, Бендер и Ејми, дека извршителите се домородци на Марс, разбеснети од Вонг кои ги бркале од нивните земји, откако ги имал купи за камен. Откако Киф и пријателите ќе пристигнат во прибежиштето на домородците, тие ја киднапираат Ејми за да ја убијат кршејќи ја со познатиот камен, кој всушност е гигантски и многу скапоцен дијамант. На крај Киф ќе може да ја спаси саканата.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 8 – Симулација на невронско чешање

Откако се расправаше низ стара кутија ѓубре, Леонард наоѓа ДВД изнајмен седум години порано со картичката на Шелдон. Кога ќе му го признае тоа на Шелдон, тој му вели да остане смирен затоа што ќе се грижи за сè. Сепак, Шелдон сака да научи лекција на Леонард, правејќи го да чувствува чувство на негодување што тој ги остава работите неисполнети, па тој предлага да носи џемпер што му дава огромен чеша додека не го врати ДВД-то на изнајмување на видео. Пред продавницата започнува неуспешен претрес, кој сепак не успеал години порано, потоа дуќанот што починал, а потоа и неговите најблиски роднини. Конечно, Шелдон му признал дека седум години порано, сфаќајќи го своето стандардно, тој платил за ДВД, но не го признал на Леонард, чекајќи го вистинскиот момент да го научи лекција. Во меѓувреме, Ејми ја препознава Луси во фабриката за чизкејк и Пени одлучи да разговара со неа, велејќи that дека не е точна во напуштањето на Рај преку е-пошта. Девојчето, преземено од вина, бара од Рај да се сретне за да се извини, но признавајќи дека се дружи со друго момче, уништувајќи ги неговите илузии да се вратат заедно.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!