Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 11 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 11 мај.

Денес, 11-ти мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 15 – Чадот ве танцува

Марџ се запишува во балетско училиште со надеж дека ќе го исполни својот сон како дете, но е отфрлена, на нејзино место, сепак, ја запишува Лиза која наскоро открива дека нејзините придружници да танцуваат подобар чад. Во меѓувреме, Хомер му открива на Барт дека тој тајно произведува сушено говедско месо во подрум, но кога ќе се обидат да го продадат, тоа го крадат семејство на ракуни.

Сезона 19 еп 16 – Тато не прави шеги

Кантри пејачката Лурлин Лумпин има многу долгови бидејќи, откако не успеа да ги плати даноците, беа конфискувани нејзините средства. Да ја заштити Хомер, таа е домаќин во нејзиниот дом. Првично Марџ не изгледа поволно на новиот гостин (бидејќи во претходната епизода Лурлин имаше силен интерес за Хомер), но потоа таа прифаќа да открие дека живее со бездомниците бидејќи нејзиниот татко ја напуштил. Откако го пронајде таткото, Лурлин напиша песна што таткото ја украде и ја дава на Дикси Пилиња. Лурлин го открива и, заедно со Дикси Чикс, го казнува. На крајот, Лурлин го напушта Спрингфилд со својот четврти сопруг (многу сличен на Хомер како и другите 3).

Футурама

Сезона 4 Еп 2 – Се менува како риба

Леела престојува во посета на сиропиталиштето каде што таа беше одгледана и добива награда за правење начин на живот; Во меѓувреме, Бендер работи илегален бизнис, отстранува секаков вид отпад со фрлање во градската канализација. Отпаднати мутанти се хранат и го киднапираат со Леела и Фрај за да ги фрлат во ултра загадените води и со тоа да ги претворат во мутабилни суштества како нив: две лица со качулка интервенираат, ги спасуваат и исчезнуваат.

Лела започнува да истражува и, благодарение на Фрај и професорот Фарнсворт, открива дека двајцата се нејзини родители и дека таа не е туѓа, туку мутирана човечка, бидејќи родена од двајца луѓе кои претрпеле мутации. Родителите објаснуваат дека претпочитале таа да порасне верувајќи дека е туѓа, затоа што на овој начин не би морала да живее мизерно живеење како нивно.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 7 – Оставката на обелоденувањето

За време на попладневните часови на шопинг во аптека, Шелдон, Леонард и Ејми го запознаваат Артур effефрис, „професорот протон“, кого Шелдон се посрамоти кога инсистирално прашува какви лекови отиде да земе. Следниот ден Леонард добива е-пошта од Артур во која се прашува да ја разгледа својата статија за ново научно откритие и Шелдон е разочаран што не побарал помош од него. Ејми објаснува како понекогаш може да биде вознемирувачка личност и го натера Артур effефри да се чувствува непријатно, па затоа Шелдон оди во куќата на професорот за да го слушне како го кажува тоа самиот; и покрај, Шелдон контактира со Бил Неј, уште едно добро познато лице во американските научни програми. Додека работиме заедно, Артур го прашува Леонард како се здружува со Шелдон, и објаснува дека исто како што му е потребен на Шелдон, му треба и Шелдон. Така, професорот ја разбира ситуацијата и оди во Шелдон за да добие мислење за својата работа. Во меѓувреме, Раџ организира вечер со девојчињата да се посвети на декупажот, но Хауард наметнува, згора на тоа да се забавува со неговата премногу женствена страна и така двајцата завршуваат да се борат, дури и ако на крајот да направат мир.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!