Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 5 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 5 мај.

Денес, 5 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 10 – Од сè, Винчестер!

Хомер случајно ја уништува целата брза храна во Спрингфилд и градоначалникот Кимби, за да ја стави раката на шанкот, ги предвидува изборите за следниот викенд, со што претседателските првенства што се одржуваат во градот се први во цела Америка. Граѓаните, сепак, наскоро се вознемируваат од прекумерниот интерес на двете политички партии и го предлагаат младиот Ралф Винчестер за најсмешен кандидат за гласање.

Футурама

Сезона 2 еп 16 – Играта на Се Фоси

Професорот измислува уред кој покажува што би се случило доколку …

  1. … Бендер беше џиновска висина од 500 метри (пародија на „елезниот џин“ и „судир на титаните“ меѓу него и величаниот Зоидберг во стилот на филмовите на Годзила)
  2. … Лела беше поимпулзивна (пародија на трилерите во стил) Cluedo со убиството на скоро сите членови на Планет Експрес)
  3. … Фрај не беше хиберниран (тоа ќе предизвика немири во вселенско-временскиот континуум што ќе доведе до уништување на универзумот).

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 3 – Вител на лов на богатство

Рај реши да организира лов на богатство, откако другите момчиња одбиваат да играат „вечера со злосторство“. Бернадет предлага да учествуваат во играта не како синглови, туку како парови, а Леонард предлага да се меша за да не се случи со неговите момчиња и девојки. Пени се чувствува навредена од овој предлог, мислејќи дека Леонард не сака да се здружи со неа затоа што таа е најмалку култивирана од групата. Значи, во ждрепката, паровите што излегуваат се: Шелдон и Пени, Леонард и Бернадет, Хауард и Ејми. Шелдон и Пени се компензираат едни со други бидејќи и двајцата успеваат да ги решат загатките на Раџ, Бернадет му го покажува на Леонард сите негови конкурентни ленти, додека Хауард и Ејми откриваат дека имаат афинитет од музичка гледна точка: обајцата го сакаат Нил Дијамант.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!