Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 3 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 3 мај.

Денес, 3 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 8 – Погреб за негативец

Семејството Симпсон одлучи да оди да јаде, откако ја виде рекламата на ТВ на нов ресторан, но кога пристигнуваат тие откриваат дека во маската на сопственикот Телеспала Боб се крие Боб кој се обидува да го убие целото семејство. Кога Боб е фатен од полицијата и заврши на суд, тој го обвинува Барт за предизвикување на неговите лоши болести, кои случајно го спречуваат да го земе неговиот витален лек, ланитроглицерин, со што случајно го убива злосторникот. Братот на Боб Сесил го поканува Барт да му даде последна збогум на Боб. Она што никој не го знае е дека сето ова е претстава на Боб, помогната од членовите на неговото семејство да го убијат Барт.

Футурама

Сезона 2 еп 15 – Зборување храна

На далечна планета, членовите на Планет Експрес наоѓаат чудни, многу вкусни закуски и ги извезуваат на Земјата, каде што се нарекуваат „кодоши“ (скокачи) Овие закуски стануваат исклучително популарни, но излегува дека тие всушност не се храна, туку ембрионална фаза на жителите на Омикрон Персеј VIII. Кралот на Омикронците пристигнува на Земјата решена да направи масакр за овој бес, но тој се обидува да преговара …

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 1 – Инсуфициенција од Хофштадер

Шелдон има кошмар заради отсуството на Леонард, па затоа тој бара од Пени да го замени својот најдобар пријател во активности што обично ги правеле заедно, како што е играње 3D шах. Сепак, Шелдон не може да му признае на Пени дека му недостасува неговиот пријател, па затоа тој сугерира дека таа го повикува Леонард. За време на повикот, сепак, Леонард не го открива недостатокот на двајцата, па двајцата се повредени. Значи, откако ќе заврши повикот, таа propos предлага на Шелдон да ги довери тајните што и двајцата никогаш не ни откриле на никој. Во меѓувреме, Хауард, поради состојбата на Рај за раскинување со Луси, му предлага на неговиот пријател да оди на забава, каде што по првиот гаф со г-ѓа Дејвис, двајцата ја поминуваат вечерта разговарајќи, бидејќи и двајцата се повредени од луѓето што ги сакаа. Бернадет и Ејми ја поминуваат вечерта заедно на конференција и во бар, вечерните часови, двајцата се чувствуваат запуштено од тоа што две момчиња им нудат пијалоци.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!