Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 2 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 2 мај.

Денес, 2 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 7 – Мажи и ножеви

Во градот, нова стрип продавница, раководена од пријателскиот сопственик Мило, се отвора веднаш пред продавницата за стрипови на човекот, што предизвикува да се затвори. Марџ ја искористи можноста да ја купи продавницата и да ја претвори во салата само за жени, станувајќи веднаш богат и славен, а тоа го исплаши Хомер кој смета дека ќе го преземе и затоа реши да направи гастричен бајпас за да изгледа попривлечно.

Футурама

Сезона 2 еп 13 – Завој и бенд

Бендер се придружува на роботската мафија, но една од неговите задачи ќе биде да одземе товар на ситни цигари … до Planet Express! Затоа, Бендер мора да се справи со двојната улога на разбојник и киднапиран, помогнато од тоа што Лела привремено била заслепена од несреќа и Фрај бил врзан од мафијашите.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 24 – Реактивноста на патувањето по пат

Хауард го именува Леонард за да го замени експерименталниот физичар во четиримесечната експедиција на тимот на Стивен Хокинг на Северното Море на студии за црни дупки и е избран. Шелдон залудно се обидува да го убеди цимерот да не заминува, и затоа што таквото заминување би го вознемирило типичното секојдневие и не завидува. Во меѓувреме, Рај сака да ја запознае Луси со нејзините пријатели, несвесно подложувајќи ја на силен притисок што не може да се справи. На крајот, Луси не се појави на состанокот и му напиша текстуална порака на Раџ во која таа му вели дека не сака повеќе да го гледа. Следното утро, Пени, враќајќи се од аеродромот, откако го поздрави Леонард на заминувањето, оди во куќата на Раџ загрижена за моментот на длабока тага низ која минува. Додека се занимаваше со Пени, одеднаш сфаќа дека не пиела од претходната вечер, но успева да зборува со неа како и да е, така што емотивната траума што ја претрпе се чини дека го реши нејзиниот карактеристичен ментален блок. Во последната сцена гледаме дека Раџ ги изложува своите сентиментални проблеми на трите девојчиња од групата, но парадоксално докажува дека е уморен.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!