Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 10 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 10 јуни.

Денес, 10 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 21 – Старецот и Лиза

После лошата инвестиција, Монтгомери Брнс ја губи среќата и одлучува да се пензионира во гостилиште. Разочаран од околината, Барнс се обидува да ја врати својата империја назад на нозе сè додека не ја научи уметноста за рециклирање од Лиза. Барнс бара помош од Лиза, која е убедена дека стариот Барнс е различен човек, одлучува да му помогне. Барнс успева да отвори фабрика за рециклирање, која и го дава името на Лиза. Она што Лиза не го знае е дека електраната ги уништува морското дно и нејзината фауна, за да создаде супстанција погодна за илјада цели. Лиза е шокирана од однесувањето на Барнс, кој во меѓувреме добива доволно пари за повторно да ја купи електраната.

Сезона 8 еп 22 – Во Марџ имаме верба

Марџ е прилично разочарана од тоа како Реверен Ловеј е целосно рамнодушен кон потребите на нејзините парохијани и реши да работи на црковната табла за да дава совети, под името „Лејди Слушај“. Благодарение на нејзината способност да слуша други, Марџ станува се попопуларна и ја следи самиот .убов. Меѓутоа, кога Нед Фландрија се сврти кон г-ѓа Слушајте, Марџ се влошува во криза, а само интервенцијата на Loveубовник може да ги реши работите. Во меѓувреме, Хомер откри дека јапонски производ за чистење, Г-дин Брилио, го користи лицето како лого, за потоа да открие дека сличноста со овој симбол, родена од фузијата на уште две логоа, е сосема случајна.

Футурама

Сезона 4 еп 6 – Оние од ПУZАЗА

Бендер учествува во селекциите за место на актер во неговата омилена сапунска опера Сите мои кола, и благодарение на разни трикови тој успева да ги помине низ нив. Ликот што го игра е во суштина самиот, секогаш груб и груб: ова гарантира одлично слушање на програмата и наскоро го прави да стане ТВ starвезда. Професорот и Хермес го пронајдоа движењето ПУЗЗА (Обединети татковци Шуш Зотик актери) во знак на протест против лошиот пример што Бендер им го дава на децата, а самиот Бендер сфаќа дека тие се во право, завршувајќи да одат на чело на маршот упатен кон самиот Холивуд да протестира против несаканата ТВ и самиот …

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 5 – Постулатот на хамбургер

Додека тие јадат во Фабриката за чизкејк, ресторанот каде работи Пени, момчињата трчаат во Лесли Винкл, кој го прашува Леонард дали сака да игра во неговиот гудачки квартет, во потреба од нов виолончелист. Подоцна, откако се обиделе во куќата на Леонард, тој и Лесли одат заедно во кревет. Во меѓувреме, Шелдон е незгоден што да прави откако откри дека Лесли спиел со Леонард. Пени му честита на Леонард и тој се обидува да разбере што таа значи. На крајот, Леонард одлучи дека сака да влезе во врска со Лесли, но таа одговара дека не е заинтересирана за стабилна врска и дека тој го „искористил“ само за да ја задоволи нејзината сексуална желба.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!