Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 29 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 29 април.

Денес, 29 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 6 – Мили сираче

Родителите на Милхаус, кои се разведоа во епизодата Две срца две колибипо помирувањето, тие одлучуваат да се премараат и одат на крстарење за втор меден месец. По смел пад во морето тие се сметаат за мртви. Така, Милхаус паѓа во длабока депресија и тоа му носи значителен успех кај соучениците. Барт сака улогата на протагонист во своето училиште, така што тој контактира со чичко на Милхаус, кој оди од Солванг до Спрингфилд, за да му врати семејство на неговиот внук: заедно ги наоѓаат сопружниците Ван Хаутен по грешка на пуст остров.

Футурама

Сезона 2 еп 12 – Длабоко Југ

Членовите на планетата Експрес одат на риболов и Бендер лансира огромна кука врзана за неуништивата нишка во морето: гигант риба каснува и го влече бродот под вода. Благодарение на специјалните апчиња дизајнирани од проф. Фарнсворт, Леела и екипажот успеваат да шетаат на морското дно, исто така откривајќи цивилизација на рибарите … што ќе се покаже дека е град на Атланта, пропаднато по катаклизма! Кофеинот што го објавија фабриките „Кока-Кола“ го направи остатокот, со што се зголеми трансформацијата на жителите на Атланта во тритони и сирени низ генерациите. Фрај ја познава сирена Амбриел и се в inубува во тоа, но подводниот живот не е лесен …

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 23 – Потенцијалот на spубовната магија

Четворицата момчиња се подготвуваат за сесија на „Занданите и џинови“ во која Хауард го заменува Леонард како господар: оваа промена првично го вознемирува Шелдон, но неговите имитации на познати луѓе го натераат повторно да размисли и да го цени многу повеќе од цимерот. Но, кога Луси се ослободува себеси и може да излезе со Рај, тој заминува оставајќи ги другите. Во меѓувреме Пени, Ејми и Бернадет организираат да го поминат викендот во Лас Вегас, но поради Ејми веќе не можат да го земат авионот и да си одат дома, а момчињата ги натераат девојките да си играат со нив, кои уживаат во фрлањето на коцки како ако беа во казино. Меѓутоа, кога групата се шегува правејќи ги ликовите на Шелдон и Ејми како интеракција како да се двојка, таа е навредена и заминува. Сепак, ова ќе им овозможи на двајцата да ја зголемат својата интимност. Во меѓувреме, обидот на Раџ да ја натера Луси да се соочи со ситуации кога е засрамена, ја тера да избега од бањата, како за време на нивниот прв датум, но откако момчето зборуваше со неа и ги откри своите чувства, тие го разменуваат првиот бакнеж .

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!