Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 21 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 21 април.

Денес, 21 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 22 – Не можете секогаш да кажете што ви се чини Кент

Веднаш по стоматолошката посета, Хомер оди во продавница за сладолед каде го купува милионскиот конус за сладолед произведен од локалното: да биде втор од истиот сопственик на локалната мрежа, со него е интервјуиран следниот ден од Кент Брокман кој се вжештува во текот на лицето в лице со хомерово кафе и тој се колне во живо. Првично, се чини дека помина непречено, но протестот на прочуените гледачи (започнат од Нед Фландрија) го води каналот да го деградира како презентер на времето и конечно да го отпушти. Поранешниот анхорман е домаќин на Симпсонови и, со помош на Лиза, пренесува видео-порака на Интернет за незгодните вистини на телевизијата, каде тој вели дека Фокс намерно емитува програми кои привлекуваат големи казни, чии приходи се канализирани од ФКЦ до партијата Републикански. Мрежата одлучи повторно да го ангажира Кент за да избегне понатамошни протекување. На крајот на епизодата, Хомер открива на Лиза уште една шокантна тајна во врска со Фокс, но нивниот дијалог е цензуриран.

Футурама

Сезона 2 еп 6 – Помалку зло

Целата епизода се фокусира на играта на недоразбирања помеѓу Бендер и Флексо, робот идентичен со него, но со единствена разлика на магнетска коза. Проф. Фарнсворт ги користи двата роботи за да испорача многу скапоцена дијадема на натпреварот во Мис Универзум, и кога ова е украдено Фрај и Леела веднаш се сомневаат во Флексо, но не е сè како што изгледа.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 18 – Имплементација на договорната обврска

Леонард, Хауард и Шелдон, принудени со договорот со универзитетот да влезат во комитет, одлучуваат да се обидат да го зголемат женското присуство во светот на науката и да го сторат тоа, се обидуваат да го направат темата интересна за средношколска класа. Во меѓувреме, девојките ја прескокнуваат работата да поминат еден ден во Дизниленд. Наместо тоа, Раџ го има првиот датум со Луси, девојката позната во продавницата за стрипови со проблеми со социјална фобија, и од оваа причина, таа реши да ја запознае во библиотеката.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!