Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 28 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 28 април.

Денес, 28 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 5 – Стравот го прави деведесеттиот XVIII

Три приказни за Ноќта на вештерките, воведени од Марџ, кои постојано се прекинуваат со рекламирање на разни програми на Фокс:

  • ЕТ доаѓа дома (ЕТ, оди си дома)
    Барт го наоѓа туѓинот Кодос во дворот барајќи помош за да може да си оди дома, а Барт и Лиза веруваат во странецот и ги бараат алатките што ги бара Кодос од нив. Сепак, НАСА го открива постоењето на странецот и се обидува на секој начин да го фати, но Кодос, помошен од Барт, успева да избега. Меѓутоа, странецот, со изградената алатка, не се враќа дома, туку ги повикува жителите на неговата планета да ја нападнат Земјата. На крајот, сепак, благодарение на помошта на Хомер, вонземјаните се истребуваат, а Кодос е однесен во лабораторија за преглед.
  • Г-дин и г-ѓа Симпсон (Г-дин и г-ѓа Симпсон)
    Пародијата на филмот Г-дин и г-ѓа Смит, Хомер и Марџ се обајцата професионални убијци, но секој ја чува оваа тајна скриена од сопругата. И двајцата се обвинети за убиство на Кент Брокман и од ова произлегува кавга која продолжува со престрелка во матичните wallsидови и тоа ќе ја оживее theубовта меѓу двајцата убијци.
  • Куќата на пеколот (Хек Хаус)
    Изненадени од постојаните шеги на Ноќта на вештерките на Барт, Лиза, Милхаус и Нелсон, Нед Фландрија одлучи да ја претвори црквата во куќа на ужаси за да може децата да бидат исплашени. Во спротивно, Нед го замолува Бога моќ да ги исплаши и се претвори во сатаната, со што ги доведе четворицата момчиња во пекол. Еве Нед покажува како Спрингфилд се стекнал со седумте смртни гревови и конечно успева да ги исплаши момчињата, добивајќи покајание од нив.

Футурама

Сезона 2 еп 10 – Мојот клон

Професорот Фарнсворт започнува да се грижи за неговата смртност, а за ова создава дванаесетгодишен клон од себе наречен „Куберт“, кој ќе стане негов наследник. Кога открива дека Куберт не е заинтересиран за наука, професорот го осудува уште еден од неговите неуспешни експерименти и затоа ја прифаќа неговата судбина: да бидат донесени од страна на некои роботи во „Starвезда близу смрт“, вештачка планета каде сите луѓе со повеќе од 160 години се испратени да умрат (излегува дека професорот излажал тврдејќи дека има 150 години, во реалноста е 10 години постар). Со помош на Куберт, Фрај и другите се обидуваат да го украдат Фарнсворт од неговата судбина.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 Еп 22 – Преродбата на протонот

Шелдон успева да го најде на Интернет начинот за контакт со својот идол од детството, професорот Протон, диригент на пренос на научни експерименти за деца што сега се откажани. Откако го контактирал, тој го замолува да организира приватно шоу за него и Леонард. Во меѓувреме, Рај треба да остане на работа за викенд и своето куче го довери на Хауард и Бернадет, кои сепак ја губат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!