Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 19 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 19 април.

Денес, 19 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 21 – 24 минути

Во основното училиште Спрингфилд, директорот Скинер создаде „Одделение за отсуство“ (UCA, во стилот на ЦТУ на 24), ставајќи ја Лиза одговорна за операциите со Милхаус, Мартин и Базата на податоци. Кога насилниците „Сецко onesонс“, „Мечот“ и „Компирот“ започнат да одржуваат лекции, на Милхаус му е зададена задача да ги надигнува.

Во исто време, тегла со истечен и миризлив јогурт што му припаѓа на Хомер е откриена во нуклеарната централа Спрингфилд. Г-дин Барнсордина да се ослободи од Хомер; Тогаш Хомер се обидува да му го даде јогуртот на Апу, но тој одбива да го земе заради неподносливиот мирис и, да се ослободи од тоа, го носи Хомер во полицата со јогурт и му нуди што сака. Во меѓувреме, јогуртот, оставен без надзор, паѓа во рацете на насилниците. Откако излезе од продавницата, Хомер ненамерно го открива капакот на Милхаус, кој насилниците го фрлаат во контејнер за ѓубре со тоа што го тркалаат по улицата.

Во меѓувреме, Марџ сфаќа дека заборавила да продаде слатки за основно училиште, закажани за истиот ден во 15 часот. Останува само половина час да направи торта и да купи време ја зголемува температурата на рерната на 1200 степени Фаренхајт. Но, тортата гори и станува тврда како камен, па Марџ е принуден да покрие сè со бела и розова глазура.

Во куќата на Сецко, тројцата насилници користат истечен јогурт за да направат многу моќна смрдеална бомба што решиле да ја активираат за време на продажбата на училишни слатки. После неуспешното шетање на Милхаус, Лиза предлага да побара помош од Барт, кој откако преговараше за имунитетот за сите свои минати и идни шеги, ја прифаќа задачата. Но, за време на истрагата, повик од Барт до Лиса случајно се вкрстува со друг повик помеѓу ек Бауер (ангажиран во пукање) и Клои О’Бријан; ова нуди можност Барт да направи една од неговите телефонски шеги (по линиите на класичните против Бое), што Бауер не му одзема добро.

Барт дознава за смрдеалната бомба и ја известува Лиза, но, пред да се врати на училиште, тој го гледа Мартин како поминува пред Нелсон како потпевнува глупо расадник рима без да реагира, и затоа разбира дека Мартин е двоен агент кој работи за тепачи. Пред да може да се пријави пред Лиза ди Мартин, таа пристигнува зад него, го зашеметува и го одведува во комората за вентилација, каде се чува смртоносната бомба. Кога Вили ќе ги најде насилниците во таа просторија, тој се обидува да ги брка, но насилниците се подобруваат и го затвораат.

При продажба на училишни колачи, насилниците го активираат тајмерот за бомби: експлозијата е оддалечена 3 минути. Барт, кој бил заробеник во комората за вентилација со Вили, го употребува својот јазик за да ја контактира Лиза со неговиот мобилен телефон и s испраќа фотографија од смрдеата-бомба, велејќи to и ја испрати на директорот Скинер да го отвори вентилот за рециклирање на топлото куче, во со цел краток спој на системот за вентилација. Скинер почнува да ја исполнува просторијата со вода, не сфаќајќи дека со тоа ќе ги удави Барт и Вили, кои почнуваат опасно да лебдат близу острите сечила на вентилаторот. Барт тогаш се обидува да плива до единствениот прозорец во собата, што е точно пред училницата каде се одржува продажбата на слатки, а тоа предизвикува Барт да го забележат присутните. Комесарот Винчестер го шутира прозорецот, но не е во состојба да го скрши, бидејќи стаклото е огноотпорно. Потоа Марџ ја фрла својата изгорена торта како диск, кршејќи го прозорецот и предизвикувајќи Барт, Вили, бомба и целата вода да се исцеди од собата. Потоа, Лиза може да ја смири бомбата секунда пред експлозијата, заштедувајќи ја продажбата на слатки од смрдеа.

Меѓутоа, набргу, Jackек Бауер и сите агенти на ЦТУ ја нападнаа просторијата, уништувајќи сè. Бауер ја комплиментира Лиза за спречување на нападот на силеџиите, но го апси Барт за неговата телефонска шега; тој додава дека се надева дека донел вистинска одлука оставајќи ја својата важна мисија да го пронајде Барт. Во исто време, експлодира и нуклеарна бомба, но сите дишат воздишка, откако Бауер увери дека бомбата избувна во Шелбивил.

Футурама

Сезона 2 еп 7 – Денот на в Valentубените се соблече

Фрај и Ејми одат на прошетка во вселената на нејзиниот автомобил, а Фрај открива дека се за inубил во девојката; кога ќе стави до знаење дека не сака авантура, туку сериозна приказна, Фрај се обидува да ја натера да разбере дека тој повеќе не е заинтересиран, но ударот предизвикува несреќа во која е сериозно повреден. Доктор Зоидберг успева да го спаси, но по висока цена: тој всушност ја всадува главата на Фрај (кој беше обезглавен во несреќата) на телото на Ејми и со тоа ги принудува да го поминат Денот на в Valentубените заедно. Во меѓувреме, Бендер отвора агенција за дружење.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 16 – Изолацијата на чудовиштето

Рај е разочаран од состанокот со девојката што ја запознал во продавницата за стрипови на Денот на вineубените и одлучува дека повеќе не сака да ја напушти куќата. Хауард, Леонард и Бернадет се обидуваат залудно да му помогнат и да се премислат. Шелдон е принудена од Ејми да оди и да види игра на Пени за благодарност за актерската помош дадена од второто.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!