Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 27 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 27 април.

Денес, 27 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 4 – Не сакам да знам зошто птицата пее во кафез

Додека стоел во редот на банкарската публика, Марџ се впушта во грабеж на Двајт. Ената го убедува криминалецот да се предаде со ветување дека ќе дојде и да го посети во затвор. Меѓутоа, Марџ, премногу заплашен, нема да може да го посети и кога Двајт ќе избега, ја зема заложник, принудувајќи ја да го следи во забавата, каде повторно е заробен. Конечно Двајт и Марџ направија мир и жената овој пат успева да го посети во затвор.

Футурама

Сезона 2 еп 11 – Честа е пронајдена

Хермес е наскоро да биде промовиран во бирократ на Ниво 35, но тепачката предизвикана од Бендер ја претвора канцеларијата наопаку, поради што тој ја губи промоцијата и е принуден да го помине неделниот одмор од страна на инспекторот Морган Проктор. Проктор (кој и покрај името е жена) станува новиот бирократ на Планет Експрес и се в inубува во Фрај, токму затоа што тој е толку невешт и затоа е во контраст со неговата прецизна и методичка работа. Бендер ја открива аферата и Проктор, за да спречи да биде познат наоколу, ја растовара меморијата на роботот на диск, кој потоа се крие во куп документи.
Додека Фрај и другите се припиваат во бирократскиот штаб за да ја побараат меморијата на Бендер, Хермес и неговата сопруга се обидуваат да ја преживеат планетата што ја избрале како своја дестинација за одмор. Во епизодата, луѓето често се шегуваат за бирократските структури на многу држави, преувеличувајќи ги нивните негативни страни, како што е неразбирлива сложеност и огромни времиња на чекање дури и за едноставни работи, како лош човек по ред кој тврди дека го чека изводот на раѓање.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 21 – Алтернатива на затворање

Шелдон открива дека ја откажале серијата акцент и тој не може да го надмине тоа затоа што сака да знае како завршува. Ејми го разбира неговиот патолошки проблем секогаш да има заклучок на нештата и се обидува да му помогне да не биде опседнат со тоа повеќе. Во меѓувреме, Леонард се обидува да го заинтересира Пени Рафинирајте го убиецот на вампирот. Во меѓувреме, Рај го открива блогот на Луси каде тој е опишан како човек со женски однесувања и се обидува да се појави повеќе девичен во очите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!