Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 15 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 15 април.

Денес, 15 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 Еп 18 – Излез за Барт

Барт во последниот натпревар од младинската бејзбол лига е во целост недостасува застој, со што екипата ја губи играта. Целиот Спрингфилд е против него за пораз, до тој степен што го натера да го изгуби својот ум: Барт ги исполнува wallsидовите на градот со зборовите „Го мразам Барт Симпсон“. Марџ и Лиза ги убедуваат сите да ја реконструираат играта, потпирајќи се на вината на луѓето. Барт се уште многупати го промашува навредливиот зафат, но на крајот успева и ја поврати самодовербата. Во меѓувреме, Хомер наоѓа работа како продавач на душеци. Тимоти и Хелен joyубов уживаат во него заради проблеми со сексот и Хомер им препорачува ад-хок душек за нив. Не добиваат никакви резултати, двајцата одат во куќата на Хомер да бидат надоместени, но таму случајно откриваат дека можат да го решат нивниот проблем со помош на душекот Симпсон. Хомер се согласи да го размени душекот, но навечер сфаќа дека направил грешка со Марџ. Хомер и Марџ се потсмеваат во joyубовниците за да го повлечат душекот, но се изненадени од домаќините. На крајот, двата двојка се согласија да го поделат душекот на две половини.

Футурама

Сезона 2 Еп 1 – Чип на емоции

Чипот на титулата е она што професорот Фарнсворт го инсталира на Бендер за да го принуди да доживее човечки емоции. Откако го исцеди Мордичио во тоалетот и без да проба ништо за тоа, Бендер е присилен од професорскиот чип да ги доживее истите емоции како Леела, која беше многу приврзана за миленичето. Бендер се спушта во канализацијата за да го поврати Мордичио и, заедно со неговите планети експресиони, го прави запознавањето на народот на мутанти кои живеат под земја и ужасното „Мерендеиро“.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 14 – Реверзија на Купер-Крипке

Универзитетот го присилува Шелдон да работи со Крипке, многу на негово разочарување од споделување со личност која смета дека неговите студии се инфериорни; но кога открива дека во реалноста е далеку зад неговиот колега, тој станува многу тажен и вознемирен. Разговарајќи со Крипке, сепак, тој му кажува дека вината лежи во фактот дека тој има девојка со која секогаш оди во кревет и за ова тој е оддалечен од работа и Шелдон ја поддржува оваа хипотеза со измислување различни сексуални односи со Ејми, наместо да ја признава вистината. Во меѓувреме, Хауард и Рај купуваат многу скап 3Д принтер за да создадат фигури на акција со својот изглед и кога Бернадет ќе дознае како ги троши своите пари, што во голем дел заработува за неа, таа оди на дивеење.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!