Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 22 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 22 април.

Денес, 22 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 1 – Тој сака да лета и ох … тој прави!

Како награда за заштеда на господинот Барнс, кој падна во трговската фонтана, Хомер патува во Чикаго на приватниот авион на Барнс. Тој сака да лета на приватни авиони толку многу што ќе одлучи дека сака да работи само за компании што му овозможуваат да користи сопствен приватен авион. Сепак, неговото интервју за работа оди лошо, а Хомер го крие тоа од Марџ сè додека не одлучи да му каже право на млаз.

Футурама

Сезона 2 еп 8 – Бесен Бендер

Во киното, Бендер напаѓа со масивен робот и ненамерно го шири: излегува дека тој робот бил шампион на „Лигата за борба против роботите“ и Бендер кој пишувал импресарио за серија борби. Првите натпревари се премногу лесни за победа, но наскоро Бендер открива дека натпреварите се пилотирани и секогаш е најпопуларен робот за победа; кога неговата популарност опаѓа, тој има само две опции: или да ја продолжи својата кариера како засрамувачкиот „Трансцедер“, или да биде уништен од неговиот следен противник. Во тој момент Бендер бара помош од Леела, која прифаќа само кога открива дека тренерот на последниот противник на Бендер е стар познаник со кого има извонредна сметка.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 19 – Реконфигурација на плакарот

Сите момчиња вечераат со Бернадет и Хауард и домаќините му покажуваат на Шелдон целосно неуредна гардероба која тој веднаш почнува да ја става во место и преуредува сè, додека другите вечера. Притоа, тој наоѓа и чита писмо од таткото на Хауард што никогаш не го прочитал. Почетокот, Хауард го гори, па никогаш не знае што вели, но девојките прават Шелдон да им ја открие содржината, што потоа им ја открива на Леонард и на Раџ. Кога Хауард дознава, тој се диви со својата сопруга и другите. За да се реши ситуацијата, шестемина му кажуваат на Хауард секоја различна содржина на писмото, од кое само една е автентична.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!