Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 18 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 18 април.

Денес, 18 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 19 – Пожарникари и крадци

Марџ, следејќи го советот прочитан во списание за мајки, го фрла цуцливиот Меги дека за повторно да го поседува, почнува да ја свртува куќата наопаку. Марџ реши да купи нов цуцла, но не може да го најде вистинскиот. Меги ја наоѓа идеалната замена за нејзиниот цуцла: играчка што крцка. Сепак, крцкањето на таа играчка е толку иритирачко што Хомер не може да спие. Поради неговото спиење, Хомер го испраќа целото противпожарно одделение во болницата и заедно со Бои Шислак, Апу Нахасапемапетилон и Сејмур Скинер тој станува доброволен пожарникар. Волонтерите откако спасија луѓе крадат предмети со тоа што се преправаат дека се оштетени од чад додека Марџ, Лиза и Барт дознаат што прават доброволците.

Футурама

Сезона 2 Еп 2 – Актерот Зап

Глупоста на Зап Бранниган предизвикува уништување на седиштето на ДООП, па капетанот е разрешен во немилост и наскоро, заедно со Киф, се сведува на живеење како ѓубре. Професорот Фарнсворт ги сожалува и ги ангажира како нови членови на екипажот: додека Киф е среќен што за прв пат се третира како чувствително битие, а не момче од кујна, Бранниган се снаоѓа многу добро со Фрај и Бендер (уморен како него ) и заедно со нив планира план да ја напушти Леела од неговата позиција како капитен на Планетата Експрес и да го направи капитен на Зап. Планот работи и Зап, сега капетан, сака да уништи планета населена со неутрални суштества со уривање на шатлот. Сè што останува е Фрај и Бендер да се свртат кон Леела …

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 15 – Сегментација на спојлерот

По спојлерот на Шелдон на крајот на книгата Хари Потер и полупротечениот принцЛеонард реши да оди и да живее со Пени, кој не е многу воодушевен од тоа, но вели ништо да не го повреди. Истовремено, Шелдон се наоѓа во истата ситуација кога Ејми се нуди како нов цимер и не е во можност да даде валидни причини за одбивање. Обидувајќи се залудно да ја реши ситуацијата, Пени и Шелдон се принудени да признаат што навистина мислат. Пени, сепак, ја менува ситуацијата со тоа што момчињата одат виновни, освен да ја слушнат само-кандидатурата на Ејми да живее со неа. Во меѓувреме, Бернадет, благодарение на бонусот добиен на работа, за викенд оди во Лас Вегас со Хауард кој, загрижена за нејзината мајка, бара од Рај да ја задржи својата компанија за една вечер. Г-ѓа Воловиц, сепак, користејќи вина и криејќи ја облеката, го чува момчето во нејзината куќа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!