Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 14 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 14 април.

Денес, 14 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 17 – Марџ плеер

Марџ започнува да учествува во игра со улоги преку Интернет, откривајќи дека Барт е играч познат во околината заради неговата жестокост. Барт, вознемирен од влегувањето на неговата мајка во игра, случајно го убива ликот. За да му биде простено, тој одлучува да жртвува дел од својата сила во играта во операција за враќање на животот на убиениот аватар. Другите играчи, долго вознемирувани од Барт, го искористуваат неговиот момент на слабост да го убијат. Во меѓувреме, Лиза, откако виде Сонување на Бекам, започнете да играте фудбал; Во меѓувреме, Хомер станува арбитер. Лиса ги искористи фаворитите на нејзиниот татко на теренот и започнува да симулира непостоечки фаули, сè додека Роналдо дури не интервенира за да го убеди Хомер искрено да арбитира.

Футурама

Сезона 1 еп 13 – Изненаден вкус

Фрај победи на конкурс што му овозможува да ја посети фабриката каде што се создава Слаткарница заедно со други среќни: сепак, патувањето се претвора во кошмар кога тој и неговите пријатели од Планет Експрес случајно откриваат како всушност се произведува пијалокот, а менаџерите се обидуваат да ги елиминира.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 13 – Експедицијата на Бејкерсфилд

Леонард, Шелдон, Хауард и Рај одат во Бајкерсфилд Комик-Кон. За време на патувањето, тие престануваат да сликаат Васкез Рок, место кое се користи како позадина за неколку епизоди на Стар Трек. Бидејќи нивните носии се земени од претставата, тие одлучуваат да престанат да фотографираат, сè додека крадците не го украдат автомобилот. Во меѓувреме, Пени, Ејми и Бернадет, не можат да разберат зошто толку интелигентни деца толку многу ги сакаат стриповите, тие одат во Стјуарт и купуваат некои книги. Неверојатно, тие започнуваат да дискутираат за тоа како децата често прават за тоа зошто некои приказни поврзани со стрипови што ги купиле.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!