Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 3 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 3 јуни.

Денес, 3 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 8 – Ураганот Неди

Ураганот што го погоди Спрингфилд само го уништува домот на Нед Фландрија, а човекот и неговото семејство се принудени да бараат засолниште во црква. Следното утро, на изненадување кога ја откри сопствената куќа изградена од жителите на Спрингфилд, тој го следи гневот во Нед за да открие дека е изграден толку неверојатно и се распадна веднаш штом ќе се затвори вратата. Налутен, Нед е ослободена како што никогаш не правел кон сите свои сограѓани, по што решил да биде затворен во психијатриска установа. Тука е откриено дека во минатото Нед бил многу поттик и неконтролирано дете затоа што неговите родители, кои биле хипици, не му наметнувале никакви правила. Потоа, тој беше подложен на долга лесна терапија за дефинитивно да го потисне гневот. Терапијата работеше до таква мерка што Нед веќе не можеше да доживее гнев, така што единствениот можен лек за заздравување е да го натера повторно да чувствува лутина кај некого. За да го направите ова, Хомер е повикан да се обиде да го излечи Нед, но сите негови провокации се неефикасни, сè додека Фландрија не се жали на сопствените родители, велејќи дека ги мрази. Во овој момент, д-р Фостер верува дека Нед се опоравил и го извадил од психијатрискиот центар, пречекан со радост од сите жители на Спрингфилд.

Сезона 8 еп 11 – Theелениот свет на Марџ Симпсон

Марџ реши да започне со сопствен бизнис со погон, откако беше ловена од женската група на инвеститори како премногу традиционална. За разлика од бизнисот на Марџ, инвеститорите решија да продадат фалафел, добивајќи поголем успех од неа. За да и помогне на својата сопруга, Хомер за помош го прашува Тони Циционе, шефот на локалната мафија, кој ги саботира инвеститорите и другите улични продавачи со конечно добивање резултати во Марџ. Меѓутоа, кога Тони Цичионе тврди дека учествува во приходите, Марџ одбива да ги исполни барањата на мафијата. Тони Циционе потоа ги испраќа своите кокошки во домот на Симпсон за да го добијат она што го заслужува, но мафијашите ќе мора да се судрат со јапонската јакуза на кого групата инвеститори побараа помош. Епизодата завршува со судир меѓу двете банди.

Футурама

Сезона 4 Еп 15 – Испакнатини и парадокси

Професорот. Фарнсворт измислува кутија што води кон паралелен универзум, но плашејќи се дека може да се користи за погрешни цели тој им наредува на своите родители да го фрлат на Сонцето. Лела, сепак, не му се спротивставува и ја отвора, се вовлечена во универзумот 1, многу слична на „нормалната“ „Ако не за некои детали. Дури и Фарнсворт на универзумот 1 смисли слична кутија, а тоа води и до друг универзум … Зоидберг и неговиот колега, кои се чувствуваат игнорирани од сите, ги украдоа кутиите принудувајќи ги двете екипи на Планет Експрес да скокаат од една димензија паралелно со другиот, но во меѓувреме Хермес ќе ја исполни мисијата за уништување на кутијата, не знаејќи ги осудувајќи ги своите пријатели на смрт.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 24 – Горење на статус кво

Леонард и Пени му соопштуваат на групата дека се официјално ангажирани, иако Рај конечно има секс со Емили, бидејќи е многу поретко од двајцата што го даваат предлогот. Намерата на двајцата идни сопружници да одат и да живеат заедно, заедно со невозможноста Шелдон да го смени полето на студии за одбивање на универзитетот, предизвикува момчето, секогаш заплашено од промените, големо нарушување. Кога тогаш ќе види дека стрипот на Стјуарт запалил, момчето гледа дека сите негови сигурност пропаѓаат и одлучува да се оддалечи од групата сам. Во меѓувреме, Хауард и Бернадет не можат да најдат старател да се грижи за мајката на момчето, но неочекувано Стјуарт, сега невработен и бездомник, бидејќи спиеше во продавницата за стрипови, среќно ја прифаќа задачата и, вонредно, оди многу д ‘ договор со г-ѓа Воловиц.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!