Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 12 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 12 април.

Денес, 12 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 15 – Антички Рим и Јулија

Хомер и Марџ одат на суд бидејќи Хомер повеќе пати поднел барање за банкрот со цел да му овозможи на семејството да живее во луксуз и со тоа тие ги оставаат дедо Абе и тетка Селма дома да ги грижат своите деца. Двајцата откриваат дека имаат многу заеднички работи и одлучуваат да се дружат. По некое време, бидејќи нивната благодарност е меѓусебна, тие одлучуваат да стапат во брак, но и Хомер и Пети, кои се против оваа врска, се обидуваат на секој начин да ги разделат двете. Доколку не се случи тоа, тие се принудени да го прифатат овој брак и двете новороденчиња почнуваат да живеат заедно. Поради својата возраст, Селма оди на работа, додека Абе останува дома водејќи сметка за посвоената ќерка на неговата сопруга. Абе сепак ја уништува кујната во обид да подготви храна и Селма е принудена да оди дома за да го спаси сопругот. Двајцата разбираат дека нивната врска не може да работи и да одлучат да се разделат. Во меѓувреме, Барт, гледајќи дека Нед Фландрија добива бесплатни кутии, одлучи да аплицира за кутии, и покрај тоа што нема компанија. Theвонарот на CULO (Универзална брза и искрена испорака, нема никаква врска со човечкиот задник, во оригиналниот ASS) ги предупредува и него и Лиза дека е неопходно да се има компанија, но двете момчиња ги користат овие кутии за да изградат замок. Штом asвонарите ја откријат измамата, тие одлучуваат да го нападнат замокот на момчињата, за да ги вратат сите кутии, но Лиза и Барт, пародијајќи ја конечната битка на филмот Господарот на прстените – Враќањето на кралот, и со помош дури и на Нелсон, тие успеваат да се одбранат и да ги поразат bellвончињата. По битката и не знаејќи што да прават, тие го уништуваат својот замок со помош на вода.

Футурама

Сезона 1 еп 11 – Универзитет Марсијан

Фрај се запишал на Универзитетот во Марс, но и покрај курсевите на студии засновани врз животот во дваесеттиот век, неговите белези се секогаш катастрофа; како казна професорот му се придружува со Гинтер, супер интелигентен мајмун како резултат на неговиот експеримент, како цимер. Гинтер е многу поуспешен од Фрај во колеџскиот живот, но наскоро тежината на неговата интелигенција ќе го одведе луд.
Во меѓувреме, Бендер станува пријател со братство на нердски роботи и се обидува да ги натера да станат „смокви“ со тоа што ќе гледаат во женски комори.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 11 – Симулацијата на Дедо Мраз

Леонард организира Божиќна тема „Занданите и џинови“ вечер на која присуствуваат сите момци во групата. Пени, Бернадет и Ејми, лути што останале сами, излегуваат на „само девојчиња“ вечер на која припаѓа и Рај, бидејќи неговиот лик умира веднаш. Додека Шелдон покажува дека знае за Божиќ за време на играта, Пени, Бернадет и Ејми се обидуваат да најдат девојка за Раџ, со мал успех.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!