Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 11 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 11 април.

Денес, 11-ти април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 14 – Договори за Бифолчи

На децата на Клитјус и Брендин Спаклер им е ускратено образованието, но Лиза дознава и е испратена од Скинер да ги поучува. Тој ги одведува во градот каде што се ангажирани од Крусти кловнот за нивниот талент како пејачи и танчери. Во меѓувреме, Барт откако го заплаши целото училиште со приказна за духови е испратен до психијатар.

Футурама

Сезона 1 Еп 10 – Лет за запомнување

Целата екипа на планетата Експрес присуствува на моминското патување на луксузниот крстаречки брод „Титаник“, а се раѓаат нови lovesубови: Бендер знае богата роботска контезина, Фрај се обидува да го испроба со Леела и Киф, предмет на Зап Бранниган, непотребно бори за Ејми. Кога несоодветноста на Браниниган предизвикува „Титаник“ да се приближи до црна дупка, Киф ќе биде набрзина избран за капетан и ќе мора да се обиде да поправи сè… Во меѓувреме, Бендер има намера да има loveубовна врска со грофицата Де Ла Рока, очигледна пародија на филмот „Титаник“

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 10 – Раселување на влезови на риби

Хауард е поканет на вечера со свекрвите од неговата сопруга Бернадет. Веднаш се манифестира меѓусебното срам на Хауард и неговиот свекор, кои всушност се покажуваат дека не сакаат да започнат разговор, и покрај обидите на Хауард. За време на вечерата, Бернадет сугерира дека двајцата одат на риболов заедно за да ги направат подобро познаваат. Принудени да ги прифатат и покрај самите себе, тоа ќе биде неподготвеноста да учествуваат во ова „патување“ што ќе ги обедини двајцата за прв пат. Во меѓувреме, Шелдон ја посетува Ејми која е болна и го повикува да се грижи за неа. И покрај закрепнувањето на девојчето по два дена, таа се преправа дека е болна за да го привлече многу посакуваното внимание на момчето.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!