Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 8 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 8 април.

Денес, 8 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 13 – Како бевме … во Спрингфилд

Изработувачот на документи, Деклан Дезмонд раскажува за еволуцијата на некои жители на Спрингфилд, почнувајќи од 32 години порано. Клинси Винчестер беше запишана во полициската станица на возраст од 24 години. Хомер сонувал да се збогати, но на 24 години продал само ѓубриво, бил лажен клиент кој поставувал прашања и правел карикатури од ковчези. Професорот Фринк сонувал да стане вселенски научник на Марс, тој станал еден, но тој е тажен затоа што нема девојка. Елеонор сонуваше да стане адвокат и доктор, на 24 години таа успева, но потоа станува дама на мачки. Марџ беше фотограф во средно училиште. Наместо тоа, Лени е игнориран од коментаторот.

Футурама

Сезона 1 еп 9 – Пеколно патување

За време на концертот на „Бисти Бојс“ Бендер се среќава со неговиот стар пријател Фендер, кој го иницира да се занимава со електрични преоптоварувања (лек за роботи). За да се излезе од зависност, Бендер се придружува на секта на Роботиологија, целосно менување на карактерот и станувајќи длабоко религиозни. Фрај и Леле решија да го оживеат Бендер и да го одведат во Атлантик Сити за да му се спротивстават на искушенијата на стариот живот: алкохол, пушење, коцкање и порнографија. Бендер лесно дава приноси и се враќа на стариот негирајќи ги симболите на својата стара религија, но истата ноќ ќе пристигне Рободиаволо објаснувајќи им дека заради договорот потпишан со Роботиологија тој е принуден да оди во пеколот со него за да се казни за неговите гревови. Фрај и Леела ќе го најдат влезот во пеколот на роботите и ќе го спасат Бендер од вечна осуда.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 9 – Ескалација на просторот за паркирање

Хауард купува нов автомобил и универзитетот му го доделува паркинг-просторот 294, што беше оној на Шелдон на кој е отстранет затоа што тој нема автомобил и затоа не го користи. Потоа започнуваат дискусии и потоа разни спорови меѓу двете за сопственоста на местото. Овие дискусии предизвикуваат Ејми и Бернадет да започнат да се расправаат, да се расправаат и да се шпионираат едни со други, секоја да зазема страна со своето момче.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!