Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг од 1 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг од 1 април.

Денес, 1 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 8 – Парот Хов-Хов

Барт успева да ги убеди своите пријатели да не одат на забавата на Нелсон, но Марџ го принудува да оди таму за да не го остави момчето сам. За жал, поради тоа што никој друг освен Барт не дојде на својата забава, Нелсон започнува да игра со Барт и двајцата стануваат добри пријатели. Без силеџиство повеќе не го таргетира Барт, со услов дека тој повеќе нема да го види Милхаус. На крајот, Нелсон открива дека Барт сè уште присуствува на Милхаус и сè се враќа како порано. Во меѓувреме, Хомер треба да помине повеќе време со Лиза, па затоа тој реши да ја прочита фантазијата за фантазија „Сиво мустак“ (чиста пародија на романот Хари Потер). На крајот, тој стана толку страствен што продолжи да ја чита книгата сам до крај. Откривајќи дека крајот може да ја вознемири Лиза, тој самиот измислува, но неговата ќерка не верува и го чита вистинскиот крај. Сепак, тој одлучува дека крајот на таткото бил поубав.

Футурама

Сезона 1 еп 4 – Loveубовта изгубена во вселената

Фрај, Леела и Бендер се испратени на мисија во Вергон 6 (рударска планета која е направена скоро целосно од темна материја, многу важно гориво за функционирање на ракетите, но извлечена додека не се испразни планетата со што ќе изгуби поголем дел од својата маса) за да заштеди локалната фауна, загрозена од експлозијата на планетата. Нивната мисија е спречена од залудниот капетан Зап Бранниган, кој за да го спречи спасувањето ги става во затвор тројцата пратеници на Планет Експрес, обвинети за кршење на меѓупланетарната регулатива. Зап, сепак, се за inубува во Леела и ја поканува на вечера обидувајќи се да ја заведе. По неколку неуспешни обиди тој успева да сожали да ја сожали Леела и ја поминува ноќта со неа. Утрото откако Брандинн дозволува заминување на вселенското летало кон Вергон 6 каде тројцата претставници на Планетата експрес успеваат да ги пронајдат сите животни на списокот со дополнително мало црно животно кое Леела одлучи да ја посвои, нарекувајќи го Мордичио. Навидум, безопасен Мордичио наместо тоа ќе се покаже како предатор, кинејќи ги сите други животни преполнети во вселенскиот брод. Откриен масакрот, Лела е зажалена од погледот на Мордичио и одлучи да го задржи како миленик во секој случај.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 4 – Минимализирање на повратот

Хауард се враќа на Земјата, но добредојдеот што му беше подарен е далеку од неговите очекувања: Бернадет е болен и првата вечер што треба да ја поминат заедно по свадбата е катастрофална; неговата мајка е во друштво на друг маж; Рај практично го заменил со Стјуарт; остатокот од групата се ангажира во машко-женска борба во разни табли и не-трпеливи игри, според кои преовладуваат Пени и Ејми против Леонард и Шелдон.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!