Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 7 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 7 април.

Денес, 7 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 12 – Мала голема loveубов

Лиза измислува лажна приказна за потеклото на нејзиното семејство за да добие добра оценка на училиште, но тоа му излегува од рака и ја наведува да зборува на важен конгрес на американски Индијанци, каде, проголтана од вина, таа одлучува да Кажи ја вистината. Во меѓувреме Барт случајно гасне пожар што го уништува целиот град и, како награда, добива возачка дозвола. Бегајќи од својот татко, кој му довери премногу грешки, тој завршува во Северен Хавербрук каде што се запознава и се за inубува во Дарси. Таа го замолува да се омажи за неа затоа што друго момче забременило и заедно одат сите во Јута, каде законите за брак се помалку строги. Семејствата на двете момчиња интервенираат навреме за да го прекинат бракот.

Футурама

Сезона 1 еп 8 – Ѓубре топка

За време на научна конференција што ја одржа познатиот пронаоѓач Рон Попејл, професорот Фарнсворт го измислува сфинсоскопот, софистициран уред способен за зафаќање на мирисите на просторот. Пронајдокот првично се исмејува, но другите пронаоѓачи ќе се премислат кога снајфоскопот ќе открие смрдлива топка за ѓубре испратена во орбитата во дваесеттиот век, која сега е наскоро да се врати кај испраќачот што се судира со земјата. Екипажот на планетата Експрес заминува да го уништи со поставување бомби врз неа, но мисијата не успева. Фрај ќе ја спаси земјата објаснувајќи им на Yorkујорчаните од ХХ век како да се изгради втора топка за ѓубре идентична со првата што ќе биде фрлена во орбитата за да се одврати опасната одбивност од астероид.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 8 – Особеноста на бројот 43

Леонард е jeубоморен на Кол, новиот соученик на Пени, но девојчето го уверува дека тие се само пријатели и, како што тој го прави, тој за прв пат му кажува дека го сака. Во меѓувреме, Раџ и Хауард се обидуваат да откријат каде Шелдон исчезнува секој ден од 14,45 до 15:05 часот, па го следат во еден стар универзитетски плакар каде го наоѓаат бројот 43 напишан на табла.Не успевајќи да разберат што значи тоа, двајцата тие ставиле камера во плакарот и го гледаат Шелдон како тестира со генератор на црвили, што ги создал, што му овозможува да создаде портали за паралелни универзуми. 43 се тестовите што ги направил и паралелните универзуми што ги контролирал во потрага по живот; во експериментот број 44, кој двајцата го гледаат во живо, тој наоѓа нешто и точно странец кој го напаѓа. Рај и Хауард се исплашени до смрт од тоа што го гледаат, сè додека Шелдон не им открива дека тој ја менувал видео-врската покажувајќи лажна работа, додавајќи дека се затвора во плакарот бидејќи му требаат 20 минути на ден за да го исклучат умот и да ја наполнат и кој никогаш нема да им открие што прави таму и што значи 43. За гледачите, сепак, мистеријата е откриена на крајот на епизодата: Шелдон оди во тој плакар да дрибла со едноставна топка што бие, а 43 не е ништо друго освен неговиот рекорд.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!