Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 6 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 6 април.

Денес, 6 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 11 – Lifeивотот како везда

Откако Тексан го прекина патот кон Симпсонови, Хомер би сакал да се одмазди, но Марџ, Лиза и Барт му кажуваат приказни за да му покажат дека одмаздата не е најдоброто нешто:

  • Броењето на Колекристо, пародија на Грофот на Монте Кристо;
  • Одмаздата од несмасна, пародија на Одмаздата на нервите;
  • Бартман започнува, пародија на Бетмен започнува.

Хомер, откако разговараше со Тексан без да ги слуша трите приказни, одлучува да не се одмазди.

Футурама

Сезона 1 еп 7 – Моите три сонца

Бендер, сè уште нема официјална улога во Планет Експрес, одлучи да стане готвач на бродот, во духот на емулација кон славниот туѓо готвач Елзар, но резултатите се катастрофални. Во меѓувреме, Планетата експрес, со новиот готвач на бродот, заминува да достави пакет на мистериозната планета Трисол, населена со течни вонземјани. За време на испораката на пакетот, Фрај најде шише полно со вода и го пие, откривајќи го набргу откако го пиел императорот на планетата. Според обичаите на Трисолијанците, улогата на императорот сега му припаѓа. За време на церемонијата на крунисувањето, сепак, излегува дека стариот император не е мртов, но е жив во стомакот на Фрај и од таму го замолува својот народ да го пушти да се врати на слобода со отворање на стомакот на Фрај. Фрај потоа избега во тронот соба со Леела и Бендер во потрага по начин да го извадат поранешниот император од своето тело без физички последици. Не наоѓајќи решение, тој пукна во солзи и од солзи императорот Трисолијан продолжи, дозволувајќи му да остави незаситен.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 7 – Конфигурација на куќиштето

Шелдон сака да посвети епизода од својот подкаст Да се ​​забавуваме со знамиња до транспарентите на Стар Трек и за ова тој го поканува Вил Виротон, кој, сепак, се расправа со Ејми, која е режисерка, затоа што го критикува како се однесува. Шелдон не се завојува со Ејми и не разбира што направил, сè додека Леонард не го истакне тоа. Кога се обидува да се извини, таа не ги прифаќа и Шелдон, дисконзолиран, оди во Фабриката за чизми до Пени кој објаснува дека проблемот е во тоа што тој не ја бранел својата жена, како што би направил маж, особено Тексан како него. Додека тие зборуваат, Шелдон пие неколку чај од Лонг Ајленд, Леден чај верувајќи им дека се едноставен чај и, пијан, тој оди во Вил Витрон (кој живее на број 1701, број на hipвезденото претпријатие) за да побара извинување за тоа како се однесувал со Ејми. Во меѓувреме, Бернадет, уморна од тоа да продолжи да престојува премногу често во куќата на мајката на Хауард, го присилува нејзиниот сопруг да се пресели во нејзиниот стан за да можат конечно да живеат заедно.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!