Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 5 април

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 5 април.

Денес, 5 април, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 10 – Водната сопруга

Марџ е исполнета со носталгија откако гледаше видео од нејзиното детство во Заливот на копчињата и Хомер, за да ја изненади, го носи целото семејство на заливот за патување. Местото, сепак, е многу различно од тоа како се сеќаваше на Марге: поради недостаток на риба Гам Гам сè отиде во пропаст. Хомер завршува да работи на риболов брод и, случајно, ја решава загатката за исчезнување на рибата, но бура го погодува бродот и ги загрозува животите на морнарите, Хомер и Барт, кои се качиле на скриен. Градот веќе жали за исчезнатите, кога екипажот повторно се појави. Сепак, рибите Гам Гам повторно се изложени на ризик од истребување и затоа локалното население се посветува на друга употреба: масовно уништување на шумите на Заливот.

Футурама

Сезона 1 еп 6 – За еден долар риба

Фрај открива дека неговата стара банкарска сметка, благодарение на илјадниците години акумулирана камата, стана милионер. Фрај започнува да го троши своето богатство, особено тој го купува најновиот пакет на прицврстувачи на нафта достапен на земјата за луда количина (со оглед на тоа што тие изумреа во 2200 година), надминувајќи го повторното започнување на моќниот производител на роботски нафта Мама. Мамо, заинтересирана за конзервата затоа што може да повлече огромна количина на роботско масло од ДНК на рибата, не се откажува и се обидува на секој начин да го зафати, но ќе успее и после толку многу перипетии па кутијата ќе остане во сопственост на Фрај кој ќе го искористи за да подготви пичка за анхови.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 6 – Екстрактивно уништување

Шелдон игра со Стивен Хокинг на наречена онлајн игра Зборови меѓу пријателите (Зборови со пријателите) и се смета дека неговиот пријател го испраќа во екстаза. Но, кога Хокинг губи, тој престанува да игра и Хауард му објаснува дека е многу трогнат и тогаш Шелдон не знае дали да му дозволи да победи за да го задржи пријателството или не. Пени започнува да посетува курс по историја на колеџот „Пасадена“, без да го известува Леонард од страв дека може да го направи поголем од тој што е. Кога конечно ќе му каже што прави, тој сака да help помогне надвор од сила и покрај тоа што Пени категорично одбива, тој ја изневерува својата доверба помагајќи her и making ја налути.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!