Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 31 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 31 март.

Денес, 31 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 7 – Сладолед на Марџ (синокоса)

Хомер, откако беше отпуштен од нуклеарната централа, станува производител на сладолед, додека Марџ е деморализиран затоа што нејзиниот живот е монотон и започнува, со стапчињата сладолед што ги остави Хомер, да изгради скулптури на кои се прикажани разни жители на Спрингфилд. На Марџ му е наредено да изложува скулптури кои Хомер случајно ги уништува со комбето со сладолед. Тој се обидува да го освои Марџ назад за уништувањето на неговата изложба и како одговор таа создава џиновска скулптура на Хомер во долна облека како симбол на неговата ,убов, која пролесија ја покажува како единствена трага на уметноста пред I-Pod да ја освои земјата.

Футурама

Сезона 1 Еп 3 – Јас, цимер

Фрај е протеран од канцелариите на Планет Експрес, каде привремено се кампувал без да има дом. Тој ќе најде сместување во Бендер, но непријатностите на становите на роботот наскоро ќе го доведат до нервен слом. Фрај започнува да бара нов дом погоден за човечки потреби, но се плаши да ги повреди чувствата на неговиот пријател со робот со тоа што ќе го напушти. Конечно Фрај, откако ја дознал болката што ја чувствувал неговиот пријател, решил да се врати во куќата на Бендер што живее во неговиот плакар што ја открива е многу поголема од реалниот стан.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 Еп 3 – Набудувањето на бозонот на Хигс

Шелдон е убеден дека веќе ја напишал пред години темата што може да го натера да ја добие Нобеловата награда и, за да добие помош во истражувањето на сите списи направени како дете, тој зема многу убав докторски студент по физика, Алекс Јенсен. Убоморна Ејми стравува дека може да се обиде со Шелдон и во придружба на Пени оди во универзитетската кантина. Сепак, тие ги гледаат Алекс и Леонард како зборуваат и се смеат заедно; Ејми сега е тивка, но Пени е jeубоморен. Во меѓувреме, Хауард му кажува на Бернадет дека ќе мора да остане во вселената уште десетина дена и тоа го прави вознемирен и параноичен.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!