Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 9 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 9 јуни.

Денес, 9 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 18 – Хомер против 18-тиот амандман

Поради неволна пијанство на Барт за време на денот на Свети Патрик и благодарение на архаичниот закон, алкохолните пијалоци се забранети од Спрингфилд и неодговорниот комесар Винчестер е разрешен од неговата улога. Неговото место го зазема нефлексибилниот Рекс Банер, кој успева да направи алкохолот да исчезне од градот. Хомер, непознат на неговата сопруга Марге, започнува да произведува алкохол тајно (зад идентитетот на духот) Барон Пиво) Откако заврши производството, Хомер се согласи со Винчестер да биде уапсен од него, а не од Банер, да се врати угледот на поранешниот полицаец. Како и да е, според античкиот закон, Хомер треба да се катапултира надвор од градот, но говорот на Марџ ги тера луѓето да се премислат; згора на тоа, излегува дека законот бил укинат една година по неговото влегување во сила. Епизодата завршува со реставрација на алкохолни пијалоци на Спрингфилд.

Сезона 8 еп 20 – Кучешки бунт

Барт се задржува со кредитна картичка, преку која тој започнува да прави луксузни набавки, вклучувајќи куче кола, по име Леди, кое целосно го засени малиот помошник на Дедо Мраз. Кога ќе се открие измамата, се заплени целата стока купена од Барт, но за да се осигура дека Леди не е одземена, момчето ги убедува извршителите дека кучето купено е малиот помошник на Дедо Мраз. Се покае, Барт се обидува да го пронајде своето куче и открива дека му е доверено на слеп, Барт се обидува да го киднапира, но човекот дознава и ја предупредува полицијата. Кога пристигнува полицијата, Леди, која е ангажирана како куче од полицијата, открива дека слепиот има торба со марихуана дома и полицијата му дозволува на Барт да замине со малиот помошник на Дедо Мраз и да започне забава со слепиот човек.

Футурама

Сезона 4 Еп 14 – Бендер Крусо

Новиот напреден модел 1-Х е претставен на светскиот саем за роботика, со што ризикува Бендер да биде застарен. Бендер не сака да го помине процесот на надградба затоа што се плаши да ја загуби својата хуманост, па тој избега со сплав и е испратен на брод на остров кој, непознат по него, е населен со роботи на дефинитивно застарени модели. Бендер комуницира со нив, има повторно изградено дрвено тело и заедно со своите нови пријатели се враќа во копното за да објави војна за новите технологии.

Меѓутоа, кога пожарот ги загрозува животите на екипажот „Планет експрес“, тој не може да спаси никого затоа што е направен од дрво и затоа мора да остави сè на 1-Х. На крајот, тој ќе одлучи да се врати како порано и да го прифати постоењето на 1-X.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 4 – Ефектот на флуоресцентните риби

Шелдон е отпуштен од својата работа како физичар на универзитетот заради навреда на неговиот нов шеф, др. Гејбхаузер. Овој факт го фрла во надолна спирала на депресија што Леонард се обидува да ја поправи со повикувањето на мајката на Шелдон, Марија. Кога ќе дојде во посета, момчињата сфаќаат дека е сосема спротивно од очекувањата: сладок човек, долу на земјата и побожен христијанин. Марија го принудува својот син да се извини и така го прави и Шелдон, откако неговата мајка флертува со др. Гајбхаузер, ја поврати својата работа: на крајот, Шелдон ја прашува мајка си својата мајка: «Др. Дали Гејбхаузер ќе биде мојот нов татко? ‘

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!