Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 30 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 30 март.

Денес, 30 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 6 – Бо-и-а-Лиза

Откако Хомер заборава на роденденот на Бое да отиде на Олимпијадата во трето доба на неговиот татко, Лиза напиша весник на весникот за училиштето за Бо, со што открива поетска страна на шанкерот и реши да му помогне, почнувајќи да пишува епска песна за Одговор на Бое, реорганизирање на расфрланите мисли на човекот. Но, Бо, гостин на книжевната конференција „Пастапарола“, си го зема целиот кредит разочарувајќи ја Лиза која го напушта. Во меѓувреме, семејството, освен Лиза, патува низ Вермонт. Барт и Хомер, за да се одмаздат на Бо, обидете се да го покриете со сируп од јавор, но пред да му падне на главата Бое му се извинува на Лиза признавајќи дека му е помогната, и сè се враќа во нормала.

Футурама

Сезона 1 еп 2 – Серијата слета

Фрај, Леела и Бендер се запознаат со останатите вработени во Планет Експрес, бирократ Хермес, Ејми и Д-р Зоидберг. Нивната прва мисија е да доставуваат пакет до забавен парк изграден на Месечината. Фрај, сепак, не може да одолее на искушението да прошета низ сателитот и вложувања на лунарната почва со Леела и Бендер и тие ќе можат да го најдат местото каде слета Нил Амстронг.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 Еп 2 – Флуктуацијата на парот

Пени се обидува да ги разбере своите чувства кон Леонард со помош на Бернадет и Ејми, но се шпекулира дека може да го напушти Леонард. Шелдон се обидува да го натера Пени да се откаже од својата одлука затоа што не сака нејзината пријателка да се повреди. Во меѓувреме, на Стјуарт му се придружува и Раџ како нов Хауард да ја пополни празнината што ја остави Воловиц, а Шелдон е прифатен во социјалната група. Во меѓувреме, Хауард е малтретиран од неговите колеги астронаути.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!