Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 18 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 18 март.

Денес, 18 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 22 еп 20 – Хомерски ножици

Лиза, додека таа сликаше слика за Пети и Селма, е вознемирена од Барт, па го фрла против палетата на бои, но ова завршува на косата на Пети. Хомер користи ножици за да ја поправи косата на својата снаа и открива дека има талент за сечење на косата, па затоа одлучи да стане фризер. За време на работата, Хомер се умори од слушање на говорите на клиентите и се обидува да се самоубие, но овој обид не успева. Да престане да работи, тој тогаш организира план со Марџ: Хомер ја поправа косата и ги тера клиентите да веруваат дека тоа беше уште еден фризер кој ја заврши работата, Julулио, така што на крајот жените започнуваат да одат во новиот фризер.

Во меѓувреме, Милхаус, откако го гледаше првото, трауматизирачко, поглавје на ДВД-то на Барајќи го Немо, одлучува да ја освои Лиза, но втората го отфрла. Во овој момент Милхаус, убеден дека секој ден треба да се живее како да е последен, се в inубува во девојче од петто одделение, Тафи, и двете момчиња почнуваат да се дружат. Оваа врска ја прави Лиза многу alубоморна која започнува да ги шпионира двете момчиња. Лиза сепак е откриена од Тафи кој реши да ја напушти Милхаус затоа што е убедена дека нејзиното момче е всушност сè уште за inубено во Лиза. Милхаус станува многу тажен поради тоа што се случи, па Лиза реши да го бакне за да го развесели.

Футурама

Сезона 3 еп 8 – Ракчиња да се смеат

Д-р Зоидберг сака да го убеди неговиот чичко Харолд Зоид, комичен актер од минатото, да го научи како да стане комичар; вториот се согласува, под услов да добие средства за правење филм со цел да се врати на екраните после многу години. Бендер исто така го убедува познатиот роботски актер Калкулон да учествува во овој филм, но откако филмот ќе заврши, се испоставува дека е сензационален флоп и Калкулон се заканува дека ќе ги убие тројцата ако не можат повторно да ја освојат наградата …

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 еп 17 – Деривација на тост

Врз основа на приказната помеѓу Леонард и Прија, станот на Раџ станува новиот центар на активностите на групата, што очигледно го зголемува живото неодобрување на Шелдон. Верувајќи дека неговите пријатели повеќе не се грижат да поминат време со него, тој организира надреална вечер во друштво на Зак, Стјуарт и Бери Крипке, но сè оди наопаку: гостите се однесуваат на неприфатлив начин и Шелдон бега во станот на Раџ , каде во меѓувреме сите други се согласуваат дека без присуство на нивниот чуден пријател вечерите се многу помалку забавни.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!