Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 29 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 29 март.

Денес, 29 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 5 – Војник Дох

Откако Барт ќе одлучи дека на 18 години ќе и ’се придружи на армијата, Хомер, убеден од Марџ, оди кај регрутерите да го откаже пред запишувањето на Барт. Тој успева, но е убеден да се пријави. Хомер заедно со Клитју и другите кои постигнаа слаби резултати на тестот, мора да претставуваат непријатели во симулациите. За време на симулацијата се кријат во Спрингфилд, тогаш армијата го напаѓа градот. Хомер и неговиот оддел се кријат од Бо и целиот оддел освен Хомер е заробен таму. За да не биде фатен Хомер се крие прво дома, а потоа и во замокот во одмор, додека Марге, да го спаси сопругот и да стави крај на „симулацијата“, со остатокот од Спрингфилд да го испразни алкохолот во резервоарот и да ја испие војската што потпишува па предавање. Меѓутоа, Хомер, за да го заврши работното време, мора да регрутира регрути за војската во трговскиот центар Спрингфилд.

Футурама

Сезона 1 Еп 1 – Вселенски пилот 3000

Момче за испорака на пица по име Фрај се најде како доставува пица во криогениот центар на 31 декември 1999 година. Тој случајно паѓа во комора за хибернација и се буди 1000 години подоцна. Тука тој се среќава со Леела, вработена во криогениот центар и роботот со самоубиствени тенденции Бендер. Заедно со нив, тој започнува да бара работа со тоа што ќе ја пронајде својата про-правнука … Професор Фарнсворт, луд научник кој ја води компанијата за вселенско испраќање Планет Експрес.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 6 еп 1 – Варијаблата на состанокот

Двајцата Шелдон и Леонард имаат датум со своите девојки, но Шелдон го поканува Раџ во неговата. Индиецот потоа е исфрлен од Ејми и ги остава Леонард и Пени, само за да бидат одвратени од нив кога ќе му каже на Пени да ги препознае своите чувства кон Леонард. Во меѓувреме, Хауард, сè уште во вселената, се расправа со својата сопруга и мајка за тоа каде ќе живее откако ќе се врати на Земјата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!