Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 17 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 17 март.

Денес, 17 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 22 еп 19 – Вистинските домаќинки на Тони Циционе

Тони Цикионе ја зема заложник на Селма, но се в inубува во неа и двајцата завршуваат во брак. По венчавката Марџ се расправа со Селма, но потоа се поканети парот на Симпсон да поминат период со Тони Циционе. Откако играле и пиеле, тие откриваат дека Тони Циционе има друга жена и тие ја даваат веста на Селма. Ова излегува дека е само lубовник на Тони, додека вистинската сопруга пристигнува наскоро и двете жени почнуваат да се тепаат едни со други.

Во меѓувреме, Барт и Лиза, скитници во шумата, откриваат дека Барт има способност да открие тартуфи по мирис. Лиза, гледајќи ги вештините на Барт, реши да ги продаде тартуфите и да ги стави средствата во банка. Меѓутоа, еден ден, Барт открива дека Лиза всушност користи тартуфи за да ги јаде, и да се извали тој му објаснува на својот брат дека тоа го сторил поради здодевната вегетаријанска диета. Барт реши да му ја даде на свињата последната тартуфа на Луиџи, која, сепак, откако ќе го проба, се претстави во ресторанот, јадејќи ги и сите други.

Футурама

Сезона 3 еп 7 – Голем мозок, тревни чевли

Мордичио не е глупаво животно како што изгледа, навистина е дел од многу напреден вид што постои од зората на времето на една планета во центарот на галаксијата. Видот Мордичио отсекогаш бил во борба со гигантски мозоци, кои се шетаат низ галаксиите апсорбирајќи ја интелигенцијата на жителите на различните планети. Мозоците ја напаѓаат Земјата и сите се радуваат: Фрај, помогната од Мордичио, ќе мора да ги преземе работите во свои раце.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 еп 16 – Формулата на соживот

Бернадет и ’става лош автор на Хауард: избор меѓу неа и нејзината мајка, бидејќи морбидниот однос меѓу жената и инженерот почнува да биде премногу во односот со двајца. Во меѓувреме, Леонард случајно дознава дека Прија се вратила во Пасадена и брза да ја праша за појаснување: девојчето се согласува да зборува со него додека Рај се скара и би сакал да го забрани, само успевајќи да биде игнориран од двајцата. Хауард успева да се ослободи од незгодната мајка и да се пресели во Бернадет: оваа втора веднаш разбира дека направила грешка затоа што Воловиц сè уште е големо момче и воопшто не е самодоволна, затоа го испраќа дома за да биде згрижена. Иако Рај продолжува да зборува поинаку, Леонард и Прија разјаснуваат и одлучуваат да започнат да се дружат: ова создава моменти на срам со Пени кој се чини дека не ја снаоѓа премногу добро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!