Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 28 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 28 март.

Денес, 28 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 5 – Стравот го прави деведесеттиот XVIII

  • ЕТ доаѓа дома (ЕТ, оди си дома)
    Барт го наоѓа туѓинот Кодос во дворот барајќи помош за да може да си оди дома, а Барт и Лиза веруваат во странецот и ги бараат алатките што ги бара Кодос од нив. Сепак, НАСА го открива постоењето на странецот и се обидува на секој начин да го фати, но Кодос, помошен од Барт, успева да избега. Меѓутоа, странецот, со изградената алатка, не се враќа дома, туку ги повикува жителите на неговата планета да ја нападнат Земјата. На крајот, сепак, благодарение на помошта на Хомер, вонземјаните се истребуваат, а Кодос е однесен во лабораторија за преглед.
  • Г-дин и г-ѓа Симпсон (Г-дин и г-ѓа Симпсон)
    Пародијата на филмот Г-дин и г-ѓа Смит, Хомер и Марџ се обајцата професионални убијци, но секој ја чува оваа тајна скриена од сопругата. И двајцата се обвинети за убиство на Кент Брокман и од ова произлегува кавга која продолжува со престрелка во матичните wallsидови и тоа ќе ја оживее theубовта меѓу двајцата убијци.
  • Куќата на пеколот (Хек Хаус)
    Изненадени од постојаните шеги на Ноќта на вештерките на Барт, Лиза, Милхаус и Нелсон, Нед Фландрија одлучи да ја претвори црквата во куќа на ужаси за да може децата да бидат исплашени. Во спротивно, Нед го замолува Бога моќ да ги исплаши и се претвори во сатаната, со што ги доведе четворицата момчиња во пекол. Еве Нед покажува како Спрингфилд се стекнал со седумте смртни гревови и конечно успева да ги исплаши момчињата, добивајќи покајание од нив.

Футурама

Сезона 3 еп 15 – Излегов со робот

Фрај открива веб-страница од која треба да ги преземе личностите на минатите познати личности во некои роботски артикали кои на тој начин стануваат скоро точна копија на тоа што биле во животот: тој на тој начин одлучува да ја преземе Луси Лиу и наскоро се за inубува во роботот со неговите карактеристики. Леела и Бендер се обидуваат да го убедат дека тоа што го прави е погрешно, но бидејќи не можат да го убедат, тие одат во седиштето на компанијата што управува со страницата и ја крадат главата на Луси Лиу, нелегално во сопственост на компанијата. Менаџерите на страницата потоа создаваат армија од Лиу-бот и ја ослободија против Фрај и пријателите.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 Еп 24 – Пренесувањето на цимерот

За време на вечерата во Фабриката за чизкејк Бернадет на групата oun соопштува дека ќе добие докторат и дека ќе се вработи на клиничко испитување на фармацевтска компанија. Во меѓувреме, поради постојаното присуство на Леонард преку Прија во неговиот дом, Рај привремено се преселува во станот на Шелдон. Хауард се расправа со Бернадет за неговиот комплекс на инфериорност, откако таа му дала многу скап подарок. За време на вечерата и после пиењето, Пени го извади на Раџ, велејќи му дека направил грешка, оставајќи го Леонард. Во меѓувреме, Леонард, слушајќи видео повик помеѓу Прија и неговите родители, открива дека таа планира да се врати во Индија, па затоа тој одлучи, откако му откри на второто да излезе со неа, да се врати да спие дома. Следното утро Пени се буди во кревет со Раџ и се враќа во нејзината куќа минувајќи пред Леонард и Хауард во воодушевување, додека Шелдон не ја разбира ситуацијата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!