Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 25 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 25 март.

Денес, 25 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 3 – Хомер, те молам немој да ги чекаш

За време на посетата на еден исклучително слаб трговски центар, Хомер гледа книги за столарија со времето и животот што ги купува по поттикнувањето на Марџ. Меѓутоа, интересот на Хомер за столарија брзо избледува и Марге реши да ги искористи за да ја поправи куќата, започнувајќи со промена на нозете на масата за кревет. Таа започнува да учи многу работи за столарија и Лиза сугерира дека заработи нешто работејќи од врата до врата, отворајќи своја продавница за столарија. Сепак, сите потенцијални клиенти ја затвораат вратата пред неа пред идејата за женски столар. Марџ потоа разви план, користејќи го Хомер за да се соочи со клиентите и да ги натера да веруваат дека се работи за столар, да ја заврши работата, додека таа се крие во алатникот кога клиентот склучува договори со Хомер. Работата потоа ја изведува неа, додека Хомер се затвора во кутијата. Во меѓувреме, училишно писмо пристигнува дома во кое се известува дека некој има алергија на кикиритки, поради што се забранети во училиште. Барт, зборувајќи со градинарот Вили, открива дека во прашање алергичен е директорот Скинер. Искористувајќи ја неговата алергија, тој постојано му се заканува со кикиритка со тоа што ќе направи да изврши понижувачки дела како што е јадењето ѓубре.

На Марџ им се обраќаат двајца нејзини пријатели кои ја скараа дека е асистент на Хомер во продавницата за столарија. Таа вечер, Марџ му кажува на Хомер дека се чувствува малку ценето за нејзината работа и бара од него да заземе помалку заслуги. Но, Хомер, кој не сака да го изгуби лицето пред пријателите, не признава дека неговата сопруга е вистински извршител на делото. После несреќата со Лени и Карл, Марџ го напушта бизнисот и му дозволува на Хомер да се најде со новиот проект нарачан од градоначалникот, односно да го поправи стариот валјак. Хомер се обидува да ангажира други столари, но тие го оставаат кога признава дека не може да ги плати. Во меѓувреме, Скинер го краде медицинскиот запис на Барт и открива дека е алергичен на ракчиња, па кога Барт ќе отиде во својата канцеларија следниот ден со багигио на стап, Скинер одговара со стап со ракчиња. Двајцата дуели сè додека не завршат во када „ракчиња со кикирики“ на една тајландска фабрика, а нивните алергии експлодираат со сета своја моќ, покривајќи ги со размачкана.

Денот на инаугурацијата пристигнува, а Хомер не направи никаква работа. Затоа пробајте го првото возење со валјак за да ги натерате да веруваат цврсти, но неволјите никнуваат веднаш и се купени некои асови. Марџ, првично фокусиран на одмазда, трча да ги поправи таблите само на време. Хомер конечно признава дека Марџ е вистинскиот изведувач на сите нејзини дела, но на крајот штетата на распарчениот ролеркостер е премногу и, откако ќе се заврши возењето, структурата се распаѓа над Хомер. Хомер е во гипс фрлен во болницата, додека Скинер и Барт продолжуваат да фрлаат едни со други ракчиња и кикирики од креветите, така што меѓусебната алергија не потпаѓа.

По вечерата, Лиза оди во таванот и го наоѓа Барт како игра со животните што ги спасила. Тигар ја гризна „музичката рака“ на Барт, предизвикувајќи нервно оштетување што ќе го спречи да игра тапани.

За да собере пари за операцијата што му е потребна, Барт организира концерт за придобивки со својата џез група. Во меѓувреме, Лиза е информирана дека сите нејзини животни ќе бидат однесени во одгледувачница и ќе бидат убиени ако не најде соодветно сместување за нив. На крајот, откако концертот од корист оствари добар профит, Барт се жали за Лиза и реши да ги искористи тие пари за да изгради куќа за своите животни. Тогаш се споменува дека ќе биде поставен уште еден добротворен концерт за собирање на парите од работењето на Барт.

Футурама

Сезона 3 Еп 14 – Stвездена loveубов

Theителите на планетата Харлем Глобтротерс слетаат на Земјата за да ги предизвикаат жителите на кошаркарска игра: Професорот Фарнсворт одлучи да создаде мутанти супер играчи за да се соочи со нив, но тие растат премногу бавно, а се приближува денот на играта. Тогаш професорот користи некои честички наречени „хрони“ кои го забрзуваат времето: мутанти стануваат возрасни, но за време на натпреварот времето започнува да се забрзува. Фарнсворт и водачот на Глобитетс разбираат дека ситуацијата може да се дегенерира до тој степен што времето забрзува толку колку што ќе се донесе Универзумот до крај: треба да создадете пумпа на моќ што може да ги преместува starsвездите околу маглината од која доаѓаат хроните, и тоа мора да биде Фрај и Леела да го работат.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 еп 23 – Реакција на ангажманот

Бернадет Ростенковски ја познава мајката на Хауард и неочекувано изгледа дека се заедно. Уверен од оваа непосредна хармонија, Хауард наоѓа храброст да го објави својот непосреден брак со својата мајка, но веднаш потоа обвинува за болест и е однесена во болница. Хауард верува дека неговата мајка реагирала на овој начин на вестите, но излегува дека тоа било само болест поради нешто што жената го јадела ноќта пред да вечера со Бернадет. Во меѓувреме, Пени и Прија разменуваат доверба за сексуалните односи што ги имаа двајцата со Леонард. Шелдон, убеден од другите да одат во болница да ја најдат мајката на Хауард и покрај стравот од микроби, случајно е изложена на патогени микроорганизми и ја ставаат во самица две недели.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!