Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 23 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 23 март.

Денес, 23 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 18 еп 1 – Идиот, готвач, сопругата и неговиот Хомер

Барт го киднапирал училишниот автобус и вози на училиште. Ото пристигнува пушено во училиште и го разградува Барт. Директорот ја забележува казната и го суспендира Ото од возење со автобус. Поради ова, Марџ треба да ги одведе децата на училиште во нејзиниот автомобил, вклучително и интровертно момче по име Мајкл. Мајкл е очигледно отпуштен, но кога ќе побара да се врати во својата математичка книга, тие откриваат дека тој е син на Тони Цичионе.

Веста за семејството на Мајкл брзо се открива, а сите се обидуваат да се дистанцираат од него. Лиза се придружува на осамениот ручек на Мајкл, и тие стануваат пријатели. Лиза открива дека Мајкл е талентиран готвач и дека станувањето готвач би било нејзиниот сон отколку да влегува во семеен бизнис. По завршувањето на училиштето, Тони Цичионе ги одведува децата дома, но на улица му се придружува автомобил на ривалското семејство Калабреси, за кого го закопува со тетратката за ринг-лајсни на Милхаус. Мајкл на тој начин ги поканува Симпсонови на вечера со нив, каде меѓутоа има средба меѓу Калабреси и Тони Цичионе. Тони му се заканува на Калаберес дека во случај на неговата смрт неговиот син Мајкл брутално ќе му се одмазди. Во меѓувреме, Мајкл служи суфле на Симпсонови, а Лиза сугерира да донесе некои од нив кај неговиот татко и други мафијаши, подоцна откривајќи дека сака да стане готвач. Калабрезата, веднаш штом ќе ги слушнете овие зборови, експлодира во гласна смеа, веселувајќи се на Тони Дебелиот и неговиот син, а потоа заминете. Тони го прекори Мајкл затоа што направил да се чувствува слаб пред своите непријатели, кога одеднаш калабрите отвориле оган од нивниот хеликоптер за напад, сериозно повредувајќи го Тони дебелиот човек.

Во болницата Тони е во несвест и сите се плашат дека Калабријците во негово отсуство ќе ја преземат контролата врз нелегалните активности. Тогаш Хомер и Барт го заземаат местото на Тони во управувањето со неговите работи, и покрај одбивањето на Мајкл. Двајцата станаа вистински членови на мафијата, но Мајкл ја забележува нивната приврзаност кон новата моќ и одлучи да се справи само со Калабрези. Една вечер, тој го поканува Калаберес на вечера во Симпсонови, каде ја известува мафијата да се откаже од бизнисот на неговиот татко. За да ја прослават својата одлука, тој им нуди десерт, но веднаш тројцата паѓаат на земја отруени. Лиза открива дека рецептот содржел отров, и иако Мајкл изгледа жал, Лиза се сомнева дека го сторил тоа намерно. Во куќата на Тони, таткото му честита на синот што ги победи своите непријатели. Надвор, Лиза го прашува Мајкл зошто не му кажал на неговиот татко дека станува збор за несреќа, иако се сомневаше во спротивното. Сепак, Мајкл одговара дека не прашува ништо за неговиот бизнис и пародизирајќи ја последната сцена Кумот, се повлекува во неговата соба придружувана од Секо, Пата и Спада.

Барт верува во својата сестра и и ’кажува да ја праша Нелсон за автобус 23, бидејќи тој многупати пропаднал и долго време бил во тоа училиште. Нелсон открива дека морал да оди на автобус со автобус 23, но дека на крајот не се качил во тој автобус кој никогаш не се вратил. Хомер им се придружува на децата, а заедно тие стигнуваат до „Ледениот мост“. Лиза го пронаоѓа автобусот 23 во длабочините на езерото, но открива и дека децата заглавени во внатрешноста се всушност манекни. Ото открива дека тој бил тој што ја напишал таа реченица на таблата и заедно со семејството Симпсон се враќаат во училиштето каде Скинер ги дава потребните објаснувања: владата им дала пари за да градат други училници за училиштето, но тие пари ги џебувале Скинер и на денот на алиштата, нејзината мајка ги испере пантолоните, уништувајќи ги парите; за да избегнат проблеми, заедно со Вили тие изградија училница и се сликаа со изнајмени манекни: но не можејќи да ги вратат, ги натераа да завршат во езерото. Лиза додава дека не планирале свадбена торта и дека Меги се затворила во автомобилот: во реалноста ја испланирале тортата, но не Меги. Во епилогот, Ото се осигура дека децата во автобусот се манекени, додека Милхаус го предупредува Ото дека овој пат носи деца во месо и крв. Автобусот завршува во езерото исто како и автобусот 23.

Футурама

Сезона 3 еп 11 – Роботска болест

Во банката, Фрај и Бендер запознаваат еден стар пријател со робот на вториот, Роберто, кој сепак е луд криминалец и ги принудува да учествуваат во грабеж. Бендер и Фрај се осудени соучесници на Роберто, кој избегал, и заклучен во роботски азил: Бендер нема никакви проблеми, но Фрај од лекарите роботи смета дека е луд робот, кој верува дека е човек и е подложен на еден вид миење на мозокот . Работите се влошуваат кога Роберто исто така е затворен во истиот азил и го користи Бендер за да избега и да биде воден во Планет Експрес. Таму Роберто, бркан од полицијата, ќе ги однесе како заложници сите вработени во компанијата, но неочекуваната интервенција на Фрај, која сега верува дека е робот, ќе ја спаси ситуацијата и во исто време ќе го врати во нормала.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 еп 21 – Дисекција на договорот

Шелдон ги изненади Леонард и Прија во туш, а потоа го обвинува Леонард според договорот на цимери, но Прија, како адвокат, го изгонува од обвиненијата читајќи го подобро. Во следните денови тројцата пријатели со помош на Прија почнуваат да ги менуваат нештата оспорувајќи ги прекршувањата на договорот со Шелдон, достигнувајќи кулминација со грчка вечера (кујна што ја мрази Шелдон) и принудувајќи го Шелдон да излезе на вечера со Пени, Ејми и Бернадет. На крајот на вечерта, пијана Ејми завршува бакнувајќи го Шелдон, веднаш откако го советуваше да игра валкано за да ја врати доминацијата на својата територија. Така, Шелдон одлучува да подготви нова верзија на договорот и следниот ден го присилува Леонард да го потпише со закана дека ќе ги извести родителите на Прија за нивниот ангажман. На крајот, Леонард го потпишува новиот договор и Шелдон ја известува Ејми за тоа што се случи ноќта претходно.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!