Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 16 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 16 март.

Денес, 16 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 22 еп 18 – Прекрасната Симпсина

Семејството Симпсон оди да собира праски и собира толку многу што се принудени да ги подарат. Лиза се обидува да продаде количка праски во неславно маало каде е нападната од ракун и трча да тропа на првата куќа што ја гледа. Откако внатре открива дека живее волшебник со кого веднаш се дружи и од кого учи многу магични трикови, со што станал квалификуван илузионист. Магионичарот ја учи својот најдобар трик, со надеж дека Лиза ќе ја задржи тајната, но таа е измамена од уште еден многу посуров илузионист кој ќе го искористи својот трик на светските првенства во магија. Трикот не успева затоа што ова е саботиран од други волшебници и останува на Лиза да го спаси.

Футурама

Сезона 3 еп 6 – Гете танчерка

Бендер страда од желба да се наведне нешто и затоа професорот го брка. Тој ќе влезе во фабрика за преклопување, каде ќе започне да работи како штрајкувач на штрајк заработува многу. Таму се запознал со фем-бот Анџелин и се за inубил во тоа, но открил дека таа е во брак со Флексо, роботот кој е неговиот двојник. Во тој момент Бендер минува за Флексо (благодарение на голманот на титулата) и се обидува да го освои Анџелин …

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 Еп 15 – Корисникот

Ректорот ги поканува Леонард, Рај, Хауард и Шелдон на забава за прибирање финансиски средства на универзитетите. Шелдон првично не сака да оди, но убеден од Ејми тој пристигнува на време да ја расипе целата работа да ги убеди финансиерите дека другите тројца незгодно се обидуваат да ги спроведат. Богатиот повозрасен поддржувач се в inубува во Леонард, го поканува на вечера и се обидува со него. Леонард е засрамен и решен да не прифаќа дополнителни покани, но Шелдон го моли да се „проституира во името на науката“ за да ги добие средствата. Леонард е против тоа, но жената го мавта до тој степен што прифаќа напредок без оглед на финансирање. Следниот ден на универзитетот сите го бодрат за направената жртва.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!