Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 22 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 22 март.

Денес, 22 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 22 еп 21 – 500 клучеви

По купувањето на свадбената торта, Меги останува заклучена во автомобилот со клучевите и семејството Симпсон ќе се обиде да го отвори автомобилот благодарение на резервниот клуч. Во потрага по неа, семејството ги наоѓа сите клучеви акумулирани со текот на времето, додека Меги излегува од автомобилот сам. Барт користи некои за да направи шеги, Хомер реши да го искористи клучот за да оди во фабриката Даф заедно со Барни, додека Лиза ќе најде клуч од основното училиште Спрингфилд и Марџ ќе најде оној што ќе направи стара работа за подароци за годишнини од Хомер (а воз што прави пизети). Донесувајќи го клучот на училиштето за директорот Скинер, Лиза ја запознава Нелсон, која предлага да види дали клучот ќе отвори некоја од училишните врати. Така, Лиза се спушта во подрумот на училиштето и наоѓа училница. Барајќи објаснувања од директорот Скинер, Лиза ќе се врати во подрумот со момчињата од Училишен весник, но наместо во училницата, тој ќе најде полица за книги. Во меѓувреме, Хомер стигнува до лабораторијата Даф со Барни, завршувајќи крадејќи го воздушниот брод Даф. На училиште, директорот Скинер и Надзорникот Шармелс откриваат дека Лиза ја открила вистината и за да ги спречи сите да ја знаат тоа, Скинер го зема клучот од Лиза, која ќе направи копија од неа за повторно да ја отвори подрумската врата. Лиза повторно влегува во собата, каде гледа како некој пишува на таблата „Децата се во автобус 23“.

Барт верува во својата сестра и и ’кажува да ја праша Нелсон за автобус 23, бидејќи тој многупати пропаднал и долго време бил во тоа училиште. Нелсон открива дека морал да оди на автобус со автобус 23, но дека на крајот не се качил во тој автобус кој никогаш не се вратил. Хомер им се придружува на децата, а заедно тие стигнуваат до „Ледениот мост“. Лиза го пронаоѓа автобусот 23 во длабочините на езерото, но открива и дека децата заглавени во внатрешноста се всушност манекни. Ото открива дека тој бил тој што ја напишал таа реченица на таблата и заедно со семејството Симпсон се враќаат во училиштето каде Скинер ги дава потребните објаснувања: владата им дала пари за да градат други училници за училиштето, но тие пари ги џебувале Скинер и на денот на алиштата, нејзината мајка ги испере пантолоните, уништувајќи ги парите; за да избегнат проблеми, заедно со Вили тие изградија училница и се сликаа со изнајмени манекни: но не можејќи да ги вратат, ги натераа да завршат во езерото. Лиза додава дека не планирале свадбена торта и дека Меги се затворила во автомобилот: во реалноста ја испланирале тортата, но не Меги. Во епилогот, Ото се осигура дека децата во автобусот се манекени, додека Милхаус го предупредува Ото дека овој пат носи деца во месо и крв. Автобусот завршува во езерото исто како и автобусот 23.

Футурама

Сезона 3 Еп 4 – Детелина со четири лисја

Фрај има ретроспективи од неговиот живот во дваесеттиот век, сеќавајќи се меѓу другото и неговата седум-ливчиња детелина со четири лисја детелина способна да донесе среќа и неговиот постар брат Јенси, кој сакаше сè, вклучително и Фрај, име и детелина со четири лисја: убеден дека е прогонет Од лоша среќа, тој оди со Леела и Бендер во подземјето на Newујорк за да ја побара познатата детелина со четири лисја во урнатините на неговиот дом, за да добие среќа. Сепак, открива дека неговиот брат Јенси ја пронашол детелината со четири лисја и го стекнал своето име, за потоа да ги исполни сите соништа и аспирации на Фрај, станувајќи најголема легенда на планетата. Така Фрај оди на гробиштата на славните за да ја земе детелината со четири лисја, но кога ќе го земе тоа ќе направи уште едно откритие: погребаниот човек не е Јенси, туку син на овие, наречен Фрај во сеќавање на неговиот брат за кој се верува дека недостасува.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 еп 19 – Рацијата „Зарнички“

Шелдон е очаен: квалификуван хакер влезе на својата сметка World of Warcraft крадејќи ги сите предмети освоени во 3000 часа игра. По првиот момент на збунетост, целата група пријатели се мобилизира за да го пронајдат злосторникот сè додека Хауард не пронајде одреден Тод Зарнечки, кој живее недалеку од Пасадена. Шелдон е решен: тој сака да оди да ги тврди своите причини, за конечно да им се одмазди на години и години на малтретирање што тој и неговите нервозни пријатели секогаш морале да издржат во тишина. По првичното двоумење, Рај и Хауард исто така се приклучуваат на проектот, но Леонард е задржан од фактот дека тој веќе знае дека Прија нема да го одобри. Потоа тој одлучи да ја излаже, преправајќи се дека треба да работи доцна, и влегува во автомобилот со пријателите. Пристигнувајќи од Зарнечки, Шелдон ја започнува намерата да го убие со колекционерско сечило, но групата прави горчливо откритие: хакерот е прилично корпулентен и доминантен нерв кој нема намера да ги врати украдените производи. Пени, вклучен затоа што автомобилот на квартетот е во ред, ќе ја реши ситуацијата со тепање на силеџија. Во меѓувреме, меѓу второто и Прија има се повеќе отворен судир.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!