Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 8 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 8 јуни.

Денес, 8 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 13 – Simpsoncalifragilistichespirali-so-d’oh

Запрепастена од нејзината работа како домаќинка и мајка, Марџ ја презема англиската магична дадилка по име Шери Боббинс (пародија на Мери Попинс), кој пристигнува во куќата на Симпсон како лета со чадор. Шери Боббинс успева да ги реши работите во домот на Симпсон, подучувајќи ги Барт и Лиза како да си ја одржат просторијата уредна и да бидат дисциплинирани. Сепак, по првичниот првичен ентузијазам, Симпсонови не се во состојба да направат без нивниот збунувачки живот. Шери Бобинс, депресивна, сфаќа дека не успеа да научи на семејството ништо, но разбира дека Симпсонови сакаат да живеат во збунетост и ова е нивниот вистински начин на живот. Симпсон ја напушта куќата со својот чадор среќен, но завршува согорен од турбината на минувачкиот авион.

Сезона 8 еп 16 – Браќа ножеви

Телеспала Боб ослободен од затвор, тој е ангажиран од неговиот брат Сесил за да ја надгледува изградбата на браната. И покрај добрите намери на Боб, Барт се сомнева дека човекот може да стори нови кривични дела и продолжува да го гони, сè додека заедно со својата сестра Лиза не открие дека всушност е Сесил кој заговара против Спрингфилд. Стиснато, Сесил открива дека сака да му се одмазди на својот брат за крадењето на дел од Крусти на рамо кловн. Боб, Барт и Лиза ќе бидат принудени да работат заедно за да се спасат и Спрингфилд, но на крајот на епизодата Боб се уште е уапсен, овој пат заедно со Сесил.

Футурама

Сезона 4 еп 13 – Таа … Бендер

Бендер сака да учествува на Олимпијадата, но тестовите за виткање наменети за роботи од неговиот тип се премногу тешки, па тој мора да се модифицира за да стане фем-бот и, со името на Колет (од непостоечка состојба на „Робонија“) ), освои пет златни медали. За време на интервјуто, роботскиот актер Калкулон, присутен во преносот, се в fallsубува во неа.

На тој начин Бендер одлучи да остане фем-бот сè додека не добие голем број подароци, а потоа се врати во нормала и препродава сè; во исто време, сепак, тој не сака да ги повреди чувствата на Калкулон. Фрај и Леела ќе го спасат од неговата свадба со стратими што ги следат теленовелите толкувани од Калкулон.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 Еп 3 – Резултат на мачката

Кога Леонард го гледа Пени како се бакнува со момче од влезната врата, тој е уништен мислејќи дека таа го „одбила“. Момчињата го убедуваат да побара од некој колега да излезе, па тој се обидува со колегата научник Лесли Винкл кој го презема. Бидејќи Леонард станува се повеќе депресивен, до тој степен што размислува да купи мачка, Шелдон го потсетува дека тој всушност не е преземен од Пени, бидејќи тој никогаш не ја прашал. Леонард се согласува и веднаш бара Пени да излезе на вечера, но таа ја толкува нејзината покана размислувајќи да излезе со сите момчиња. Леонард го одржува состанокот и прави изговори за да објасни зошто останатите отсуствувале. Пени му кажува на Леонард дека човекот што го видел не е нејзино момче, но има навика да има повремени секс викенди за да ги помине односите. Возбуден, Леонард започнува да биде побезбеден, но, откако случајно се повредил, Пени го носи дома. На крајот, Леонард не може да ги открие вистинските чувства кон неа, дури и ако се сомнева во тоа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!