Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 2 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 2 март.

Денес, 2 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 21 – Лиза, каков мајмун

Откако сфатил дека потрошил време во текот на летото, Барт се обидува да го надомести изгубеното време со тоа што направи неколку активности напишани на списокот. Откако Барт ќе ги заврши своите активности, Лиза tells кажува на семејството дека сè уште не ја завршила својата летна активност и одлучи да ги донесе сите во музејот за изложба на ткаење. Меѓутоа, откако ќе се откријат дека изложбата е заменета со оружје и Хомер, забележувајќи дека Нед Фландрија и неговите деца се пред сите на влезот, реши да се искачи над нив. Овој гест ги наведува сите присутни во редот пред влезот да ги поминат Фландрија кои се наоѓаат на крајот на редот, не дозволувајќи им да го посетат музејот. Единствената изложба оставена отворена е онаа за еволуционизмот и Фландрија е шокирана што креацијата се оценува како мит. Одлучува да разговара со Реверенд Ловеј, кој откако се консултирал со својата сопруга, решил да му укаже на директорот Скинер дека креационизмот треба да се предава и на училиште. Лиза е многу збунета од овој избор, судејќи ја оваа ненаучна теорија, а за време на градскиот совет таа бара да предава само една од двете теории, но решено е да се научи само на креационизмот, додека теоријата на еволуцијата се смета за забранета. И покрај забраната, Лиза се обидува да ја прочита книгата Потеклото на видот од Чарлс Дарвин, но е уапсен и изведен пред суд. За време на судењето, обвинителот Валас Брејди се чини дека го убедува поротата за неточностите на еволуционизмот. Лиза во овој момент се чини дека оставка да мора да оди во затвор и Марге, за да разбере зошто Лиза е толку убедена во вистинитоста на теориите на Дарвин, одлучи да ја прочита книгата на англискиот научник. Наоѓајќи ги нејзините убедливи аргументи, таа се обидува да и помогне на Лиза преку овој процес: за време на сведочењето на Фландрија, Марге му подава пиво на Хомер кој не може да го отвори; однесувањето на човекот, што се чини дека повеќе како мајмун, го убедува Нед дека човекот потекнува од мајмунот и тоа повлекува повторно воведување на еволуционизмот во училишната настава.

Сезона 17 еп 22 – Марџ и Хомер играат двојка

Марџ и Хомер делуваат како советници за брак и им помагаат на Бак Мичел, играч од изотопите „Спрингфилд“ и Табита Виккс, познат танчер-танчер.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 Еп 4 – Отстапувањето на виртуелниот трол

Хауард сака по секоја цена повторно да се ангажира со Бернадет, биолог и келнерка како Пени во фабриката за чизкејк. Воловиц срамно му признал на русокосата пријателка дека тој и девојчето се распаднале, меѓу другото, без претходно сексуално да ја консумираат врската, заради неговата наводна „сајбер-предавство“ во играта за играње улоги на Интернет World of Warcraft со корисник чија алијас одговара на името на „Глисиндра Ла Трол“. Во меѓувреме, Шелдон соработува на проект со Рајеш и нема недостаток на искри: двајцата се наоѓаат како водат војна во канцеларијата на доктор Купер откако Кофрапали се одмазди на првичното одбивање на теоретскиот физичар да има своја биро на која ќе може да работа, поставувајќи огромна и помпезна (дефинирана од Шелдон) бробингнагиана) во просторијата и блокирање на преминот кон вистинскиот сопственик. Напнатата loveубовна ситуација го наметнува Воловиц да го замоли Пени да се однесува како посредник, така што тој ќе остави добар збор за помирувањето меѓу инженерот и Бернадет: последниот одлучува да прифати кафе со Хауард, и да му овозможи да се објасни. Двојката појаснува; утврди дека постапките на Хауард не се реномирани како автентично предавство и покрај снаодливоста на научникот да сакаат да ја продолжат врската од кулминацијата, Бернадет во нивното последно назначување го убедува да ја врати односот од нула, да се запознае подобро. Во меѓувреме, по „пропаѓањето“ на Рај, контрастот помеѓу Шелдон и астрономот е привремено суспендиран.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!