Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 11 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 11 март.

Денес, 11 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 22 еп 15 – Приказната за скорпијата

За време на училишно патување во пустината, Лиза ги открива својствата на Сребрен јазик на Спрингфилд, див цвет. Назад дома, таа произведува екстракт, кој докажува дека може радикално да го подобри незгодниот карактер на дедо Абе, кој беше исфрлен од хоспитализација и живее во куќата на Симпсон. Скреплите на Лиса сепак ја принудуваат да го уништи серумот, за што сепак фармацевтскиот индустријалец станува свесен; откако успеа да добие капка подготовка, вториот го анализира и го репродуцира, доставувајќи примерок до дедото и препорача да не се дистрибуира сè додека не се тестира. Но, Барт ја краде дрогата и ја продава на многу луѓе; во меѓувреме, Лиза ги надмина нејзините скрупули и се чини дека се одвива добро, кога сепак излегува дека лекот има несакан ефект да ги изнесе очите од сокетите на оние што го земаат. Додека индустријалистот одлучува да ја уништи подготовката, населението не би сакало да направи без тоа, и покрај предизвиканата штета. Во меѓувреме, Хомер, заедно со Лени и Карл, го уништуваат неговиот автомобил без причина; гледајќи овој дедо ја разочара публиката, велејќи дека ќе биде потребно сите негодувања на постарата генерација да го исправат Хомер, и со ова откритие сите се откажуваат од лекот.

Футурама

Сезона 2 еп 19 – Loveубов што се појави од минатото

Фрај и Бендер го позајмуваат вселенскиот брод „Планет експрес“ да патуваат низ целиот свет, само тоа што седиштето на компанијата е закотвено за шатлот и затоа добива значителна штета. Професорот ги пука и двајцата, но и Леле бидејќи ги заборави клучевите во контролната табла. Кога Леела повторно ги вградува „чиповите во кариерата“ на себе и на своите пријатели, таа греши и поради оваа причина е предодредено да биде мелодија за пицерија, додека Фрај го зазема своето место како одговорно за криогенетиката.
Во овој момент тој открива дека еден од луѓето што ќе треба да бидат одмрзнати е Мишел, негова свршеница во 90-тите. Девојчето не е во состојба да се навикне на иднината, па Фрај реши да замрзне повторно 1000 години со неа за да ги доживее сопствените сензации …

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 Еп 12 – Употреба на автобуски панталони

Леонард им кажува на пријателите дека имал идеја: креирајте апликација за паметен телефон кој решава диференцијални равенки со фотографирање на нив. Сите се согласуваат да учествуваат, но Шелдон, како и секогаш, се обидува да се постави на чело на проектот на толку вознемирувачки начин што Леонард е принуден да го отпушти. Во знак на одмазда, Шелдон се обидува на секој начин да ја наруши и саботира работата на своите пријатели сè додека не биде исфрлен од куќата, разбудувајќи го сожалувањето на Пени кој го среќава на скалите и го поканува во неговиот стан да пие чоколадо. По некое време, сепак, Пени жали што го поканил и го убедува Шелдон да му се извини на Леонард, но саркастично, да му го спаси лицето. Леонард верува дека се извинува и му покажува на Шелдон прототипот на апликацијата, но Шелдон не може да му одолее и да си го врати грбот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!