Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 10 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 10 март.

Денес, 10 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 22 еп 13 – Сина и сива боја

Денот на в Valentубените е, а Бое се најде по дваесеттиот пат без закажана средба. Слушајќи ги советите на ТВ-реклама, тој учествува на семинарот на самоуправа експерт др. Lубовен и е убеден во потребата да се најде рамо за да се качи на жени. Неговиот избор паѓа на Хомер, кој штотуку на сопругата му дал сон Денот на в Valentубените. Но, денот е разурнат кога Марџ открива дека има сива коса; со поддршка на Лиза и Хорор засрамувачко одобрување (додека Барт е принуден да ја брани својата мајка од исмејувањето на школските другари), Марг реши да се гордее со својата природна боја. Тој ќе се премисли кога верува дека неговиот брак е загрозен од новиот бизнис на Хомер.

Футурама

Сезона 2 еп 17 – Војна на другиот свет

Фрај и Бендер се вклучат во армијата на Земјата за да уживаат во попустите резервирани за војниците; лоша среќа има тоа што откако Земјата ќе објави војна на планета на вонземјани во форма на сфера. Загрижена за нивната безбедност, Леела се маскира како маж затоа што армијата не прифаќа жени и под името „Ли лимон“ таа се запишува. За време на тепачката, Фрај е деградиран од кукавичлак, додека Бендер, кој се активирал на бомба за да избегне удирање на други војници, станува херој.
Во меѓувреме, главата на Ричард Никсон ја испраќа Бендер (откако е санирана) и главата на Хенри Кисинџер да преговара со туѓите лидери: Лела сепак, прислушувајќи, открива дека планот на Никсон и Зап Бранињан (командант на вод) е активира многу моќна бомба вметната во телото на Бендер, која треба да активира кога роботот ќе го изговори својот омилен збор …

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 Еп 10 – Хипотеза за туѓа паразит

Ејми Фара Фулер, Пени и Бернадет вечераат во ресторан кога ќе пристигне глупиот на Пени, поранешниот Зак. Додека има разговор со втората која ги запознава своите пријатели, Ејми сфаќа дека има сува уста, испотени раце и разни други симптоми на сексуална возбуда, дури и ако на почетокот не разбере што ги предизвикува нејзините чудни телесни реакции . Рај и Хауард расправаат за тоа кој треба да биде рамо ако хипотетички и двајцата треба да се претворат во суперхерои. Во обид да се утврди ова, тие развиваат различни видови на предизвици, како што се справување со голем пајак – тежок тест за Раџ, кој страда од арахнофобија – или борбена средба, за која Леонард е сведок во пустош. Во меѓувреме, Ејми и Шелдон ја разбираат причината за симптомите на девојчето и Шелдон, откако зборуваше со Пени, ја повикува Ејми да излезе со Зак. Таа се обидува, но глупоста на момчето ја спречува да оди по целиот пат. Во меѓувреме, Рај и Хауард, наместо да се борат, можат да поминат само триесет минути навредени едни на други и да одат наоколу и круг.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!