Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 9 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 9 март.

Денес, 9 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 22 еп 11 – Лудиот бар

Вејлон Смитхерс, откако дозна дека г-дин Барнс го исклучил од неговата волја, се обидува да се опие во бар за хомосексуалци, но не успевајќи да влезе, реши да оди во Бо и, гледајќи ја празната соба, му нуди да го врати и да го користи како геј бар Бар е многу успешен, но новите клиенти веруваат дека и Boe е геј. Бо не сака луѓето да го напуштат клубот, па затоа тој продолжува да ги натера луѓето да веруваат дека е геј, но Смитсс навистина не се согласува. Во меѓувреме, директорот Скинер се в inубува во новиот наставник по музика и бара Барт да излезе со својата ќерка за да го придружува и да се сретне со учителот.

Сезона 22 еп 12 – Хомер таткото

Барт би сакал да има минимото, но Хомер не сака да го купи; тогаш Барт контактира со кинеска криминална организација (ЦИА, или кинески инфилтриран во Америка) и им дава тајни информации за нуклеарната централа. Во меѓувреме, Хомер и Барт почнуваат да се почитуваат и ценат едни со други, па Хомер реши да му даде на својот син минимално велосипед што го посакуваше. Барт се наоѓа себеси раселен, бидејќи веќе го добил минимото од криминалците и, благодарение и на интервенцијата на неговиот татко кој во меѓувреме открил сè, е во состојба да ги поврати доверливите информации за нуклеарната централа.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да го најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 еп 9 – Комплексноста на момчето

Леонард е пријатно изненаден кога тропа на вратата на Пени и е пречекан со бакнеж. Подоцна таа го информира дека неговиот гостин татко Вијат гостува, и дека му кажала дека се врати заедно, бидејќи тој е единственото момче што неговиот татко некогаш го прифатил. Леонард на почетокот е претпазлив за идејата, но се позајмува доброволно на играта, сè додека Пени не одлучи да му ја признае вистината на својот татко, исто како што тој и Леонард риболов со Wii. Вајат ја искара Пени за лажење, но, штом Пени ќе ја напушти собата, таа ја моли Леонард да стори сé што е можно за да се врати со неа, бидејќи тој би сакал внуците што е можно поскоро од момче кое не е идиот како оние што неговата ќерка обично излегува со . Во меѓувреме, Хауард и Рај ја поминуваат ноќта на проверка на телескоп. Рај се лути на Хауард кога ќе дознае дека ја поканил својата девојка Бернадет додека не откријат шише вино. Кога Рај, на милост и алкохол, рече дека ниту една девојка нема да сака да го бакне, Бернадет го утешува со тоа што ќе рече поинаку, па се обидува да ја бакне. Хауард, во обид да го спречи тоа, се става на местото на својата девојка и со тоа добива бакнеж од Рај.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!