Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 4 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 4 март.

Денес, 4 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 22 еп 3 – БазаBART

Поранешен ученик во основно училиште Спрингфилд, штотуку дипломирал на Јеил, се враќа да го најде директорот Скинер и запознава некои студенти, вклучувајќи ја и Лиза. Од неа, Лиза дознава дека мора да полага многу дополнителни курсеви за наставни програми доколку сака да има поголеми шанси да влезе во Јеил. По серија обиди, таа стана тренер на бејзбол тимот на Барт (откако замина Нед Фландрија). Преку професор Фринк, тој ја открива сабертриката и го обучува тимот користејќи ги статистичките правила. Накратко, екипата на Барт се искачува на ранг-листата, но Барт е исфрлен од Лиза затоа што таа не ги почитува неговите наредби и започнува долга кавга меѓу двете. Додека се игра финалето, Барт и Марџ се на „Лунапарк“, но Лиза му телефонира на Барт, барајќи од него да се врати да игра. Барт првично одбива, но е убеден од Мајк Скиоска да се врати во игра. Барт влегува на теренот, повторно не ја почитува Лиза и го тера тимот да ја изгуби играта, но гледајќи дека Барт Лиза навистина го сака бејзболот за прв пат и двајцата сочинуваат.

Сезона 22 еп 4 – Стравот го прави деведесеттиот XXI

Три приказни за Ноќта на вештерките воведени од Барт и Хомер кои подготвуваат тикви за Ноќта на вештерките. Во одреден момент сликата е прекината, бидејќи е само телевизор на проф. Фринк кој, откако паузираше телевизорот, ги предупредува гледачите дека епизодата би била премногу насилна. Така, епизодата напредува брзо и, откако веќе го покажа тоа, тој се самоубива одејќи напред со далечинскиот управувач. Неговата пепел ќе ја формира пишувањето „Дрворница на хорор XXI“. Тогаш чудовиштето на Франкенштајн го зема далечинскиот управувач и мелодии во пародија од Канцеларијата.

 • Војна и парчиња (Војна и парчиња)
  Барт и Милхаус играат многу насилна видео-средба која ја исполнуваат разочарувањето на Марџ, што ги води до таванот да изберат игра на табли. Двајцата забележуваат aубопитна игра, „Патот на Сатаната“, за која веднаш почнуваат да ја играат. Но, штом ќе започнат, Спрингфилд е нападнат од разни игри на табли. Лиза подоцна ги прочита упатствата на латински јазик и објаснува дека единствениот начин да се добие се што е правилно е да се заврши „Mouse Hunt“, детска игра што Барт не ја сака. Откако сè се врати во нормала, Барт и Милхаус решија да го играат Хангман, но после сензационалната грешка на Милхаус умираат обесени.
 • Мајстори и трупови (Мајстор и кадавер)
  Хомер и Марџ пловат на јахта во водите што не се обележани на картите. Марџ забележува бегство и го спасува со Хомер. Роџер, ова е името на пистата, ја раскажува својата приказна: тој беше готвач на бродот „Албатрос“, тој подготвува торта кога капетанот го труеше и го запрепасти Роџер пред да може да го запре. Откако се опоравил, Роџер открил дека сите тие се мртви, а потоа избегал. Марџ и Хомер почнуваат да се сомневаат дека Роџер сака да ги елиминира и тоа што тој подготвил торта што некогаш ја фрлала преку бродот од Хомер, уби ајкула. Тие го убиваат и го фрлаат во авионот. Пристигнувајќи на Албатрос, тие откриваат дека Роџер не е мртов и дека неговата приказна е вистинита. Не почина ниту екипажот Албатрос, а ајкулата не умрела од тортата, туку од загубата на нафта од јахтата на Хомер. Хомер, мислејќи дека присутните ќе сведочат против него, ги убива сите, освен Марге, кој подоцна изврши самоубиство. Конечно се испоставува дека сето тоа било само фантазија на Меги кој се бањал и кој одеднаш ја презема појавата на Алекс ДеЛарг на Пеколен портокал.
 • Twistlight (Tweenlight)
  Целиот сегмент е пародија на Самрак, со алузии во Дракула. Нов ученик по име Едмунд (пародија на Едвард Кален) пристигнува во основното училиште во Спрингфилд, со кое сите девојчиња од училиштето се в inубуваат. Лиса и Едмунд подоцна се ангажираат, откако новоостанатиот ќе ја открие нејзината разочарувачка тајна: тој е вампир. Во меѓувреме, Милхаус (пародија на obејкоб Блек) се претвора во завидна пудлица на Едмунд. Кога Едмунд оди на Симпсонови на вечера, тој го носи својот татко со себе (со ист фустан и ист изглед како Бела Лугоси во Дракула). Младиот човек, засрамен од присуството на неговиот родител, бега во „Дракуландија“, дел од градот каде живеат само вампири, заедно со Лиза. Тука Едмунд се обидува да ја трансформира Лиза, но е прекината од Хомер кој се преобразува на своето место. Двајцата вампири умираат откако ја цицале крвта исполнета со холестерол во Хомер, која пак умира изедена од Милхаус откако се обидела да лета како лилјак, но паднала за сопствената тежина.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

 • Колорама
  Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
 • Идни предизвик 3000
  Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
 • Акција на сила за испорака
  Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 еп 6 – Текстот на ирскиот паб

Прија, сестрата на Раџ, е во посета на Пасадена и таа веднаш создава хаос кај пријателите. Постои договор помеѓу шармантната девојка и Леонард, и покрај фактот дека тој и Хауард се заколнаа дека никогаш нема да комуницираат со неа од почит кон Раџ. Прија ја поминува ноќта со Леонард, но тие ги открива Шелдон, кој создава сложена и детална лага за да ги покрие. И покрај ова, Леонард не може да ја скрие вистината од својот пријател и признава сè. Во тешките настани, момчињата го исповедаат сè што направиле едни на други, простувајќи се едни со други, додека Прија започнува повторно, оставајќи го Леонард во очај.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!