Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 29 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 29 февруари.

Денес, 29 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 17 – Kiss Kiss, Bang Bangalore

Г-дин Барнс ја преместува својата електрана во Индија. Хомер е испратен во Индија за да управува со тоа и работниците веруваат дека тој е бог.

Сезона 17 еп 18 – Највлажната приказна на светот

Чекајќи да се сервира нивниот оброк во ресторанот Злобниот Холанѓанец, семејството Симпсон почнува да раскажува приказни за морето.

Приказната за Лиза (прва приказна)

Лиза ја раскажува приказната за некои британски аџии кои заминуваат за Америка со Мејфлаур, вклучувајќи ги и предците на семејството Симпсон. Еден човек (предок на Хомер бега од чуварите на кралот Jamesејмс III, затоа што го навредувал нарекувајќи го Јаков), ја прашува Констанца Частита Добра вера (Марџ) да го скрие. Ената се согласува и со тек на време двајцата се в inубуваат. Како и да е, предок на Бои се обидува да го елиминира Хомер за да го задржи Марџ кон себе, но измамата е откриена и групата стигнува до Америка.

Приказната на Барт (втора приказна)

Барт зборува за бунт на Баунти и како морнарите стигнале до островот Тахити.

Приказната на Хомер (трета приказна)

Хомер раскажува за трагедијата на Посејдон, за тоа колку патници на бродот наоѓаат смрт и колку е спасена само мала група.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 Еп 2 – Егзалтација на расипувачки растенија

Шелдон успева да ја пресмета годината во која човечките души ќе се спојат со роботите за да живеат вечно, но со разочарување открива дека неговиот животен век е малку понизок. За да го продолжи, тој е решен да направи поздрав живот: најпрво се реши да го смени своето мени во четврток, заменувајќи ја пицата со бриселските зеле, но завршува со iousубопитни проблеми со цревата. Потоа се обидува да се шегува со Пени, но од самиот почеток наидува на значителни потешкотии и завршува да паѓа од скалите на станови, дури и пред да започне. Откако открил дека е невозможно да живее поздрав живот, тој реши да остане засекогаш во кревет и да комуницира со надворешниот свет преку еден вид робот со далечинско управување. Како што се бара со внатрешните правила на цимерите, Леонард е принуден да го носи роботот наоколу, но кога сите одат во Фабриката за чизкејк да ручаат, преку камерата на роботот „Шелдон“ тој забележува присуство на Стив Возниак, еден од креаторите на „Епл“. Затоа, тој одлучи да го напушти засолништето за да стигне до него и да добие автограм, но тој повторно е жртва на несреќа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!