Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 3 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 3 март.

Денес, 3 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 22 еп 1 – Основно училиште музички

Лиза учествува во кампување за уметници, а кога ќе се врати во секојдневниот живот, веќе не може да се најде удобно и одлучи да си отиде за да си ги побара своите двајца мајстори, Летот на Кончардите. Во тој момент Лиза открива дека тие двајца работат во ресторан за брза храна, а потоа таа оди тажна. Во меѓувреме, Крусти ја добива Нобеловата награда за мир и заедно со Хомер и Барт заминува во Осло за да ја собере наградата. Но, наскоро излегува дека наместо да слета во норвешката престолнина, авионот го одвел Крусти во Хаг, каде ќе му се суди за неговите злосторства во Европа.

Сезона 22 еп 2 – Позајми Лиза

Лиза му помага на Нелсон со наследните пари на дедо Симпсон да отвори продавница за поправка на велосипеди. Нелсон, со оглед на големиот успех на неговиот бизнис, е убеден во напуштање на училиштето, и така Лиза се обидува да го натера да се премисли. Во меѓувреме, Марџ и Хомер стануваат зависни од купување скапи предмети и потоа ги враќаат од измислени причини.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 еп 5 – Емпириската емисија на болка

Ејми Фара Фулер би сакала да го запознае Шелдон со својата мајка, но се чини дека го загрижува младиот научник, бидејќи тој сè уште инсистира на тоа дека Ејми е пријател со нејзината, но не и на неговата девојка. Кога Леонард ќе му открие дека со оглед на ситуацијата ова е нешто што веќе не може да го каже сега, Шелдон полудува и веднаш се обидува да ја прекине врската со Ејми. Девојчето, сепак, објаснува дека е само да ја задоволи нејзината мајка и дека таа апсолутно не сака сериозно да стане негова девојка, а Шелдон повторно ја наоѓа среќата. Од своја страна, Леонард е фрустриран од фактот дека Хауард ја има Бернадет, Шелдон ја има Ејми, Стјуарт има жена позната во Комик-Кон, па дури и Раџ глуво девојче (за да се отстрани проблемот со селективен мутизам); затоа тој одлучи да се повика на стар „пакт“ со Воловиц. Така, Хауард ја убедува Бернадет да закаже состанок за Леонард со другарка, жена по име oyој, која е експерт за фитнес и боречки вештини. Овој датум завршува како најлошото од нејзиниот живот, но и покрај ова, Леонард прифаќа втор датум со oyеј само за да брка можност за сексуална врска со неа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!