Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 1 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 1 март.

Денес, 1 март, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 19 – Девојките само сакаат да се надополнат

Режисерот Скинер ги обвинува жените дека се инфериорни во математиката (па дури и е навредувана од една жена затоа што е најгрдата копија на Адолф Хитлер). Затоа тој е заменет во улогата на директор од страна на жена која го дели училиштето на две: една за женските (кои набудуваат броеви и слушаат музика, затоа што „пресметките се машки“ (типична гроенинска глупост) и една за машките кои се наоѓаат сериозно правејќи математика.Лиса потоа се маскира како машко за да продолжи да прави математика.

Сезона 17 еп 20 – За Марги

Марџ паѓа во траума на мозокот и повеќе не се сеќава на никого, дури ни на нејзиното семејство, но полека, слушајќи го цицањето на Меги, објаснувањата за „нервите“ на Лиза и повеќе ги памети сите, освен нејзиниот сопруг Хомер. Тогаш Хомер се обидува да го натера Марџ повторно да се за inуби во него, но на крајот таа го брка од дома и тогаш, убедена од сестрите, оди на состанок за луѓе кои бараат сопружник на душата. Се чини дека Марџ нашол одличен маж, но тој веднаш ја растоварува кога дознава дека има три деца. Хомер се помирува со Марџ и кога ќе почне да разговара со неа за „пиење“ Марџ конечно го памети.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 Еп 3 – Алтернатива на мажот сурогат

Групата пријатели е воодушевена од прецизните и честопати погрешните интервенции на „Срамежливиот“, но токму тој е премногу сличен и конкурентен карактер на двајцата научници да ги донесе, за време на дискусијата за вредноста на физиката во споредба со онаа на невробиологијата, до распаѓањето на нивните врска. Иако Шелдон се чини дека првично не го прифати ударот, недостатокот на Ејми го турка да ја замени девојката со мачка, др. Роберт Опенхајмер. За кратко време мачките стануваат десетина (секој именуван по познат физичар), затоа Леонард, загрижен за својот пријател и присуството на колонијата на мачки во куќата, бара помош од мајката на Шелдон, Марија, поканувајќи ја да ја реши ситуацијата. Марија ќе го натера Шеми да се сретне повторно и со употреба на обратна психологија ќе се погрижи двајцата да ги изедначат своите разлики и да ја воспостават врската. На крајот, Шелдон се ослободи од колонијата на мачки помогнати од Ејми со тоа што им ја даде на луѓето од соседството.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!