Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 26 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 26 февруари.

Денес, 26 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 16 – Милион долар Абе

Хомер учествува во натпревар за да победи нов бејзбол тим, кој ќе треба да оди или на Спрингфилд или во Лос Анџелес. Тимот се очекува да замине на Спрингфилд, но на денот на инаугурацијата Абе Симпсон го фаќа претседателот на тимот, кој, разочаран од приемот, го префрли тимот во Лос Анџелес. Затоа, Абе се обидува да се самоубие со докторот, но законот е исклучен само кога тој е наскоро да изврши самоубиство. Кога сфаќа дека не е мртов, тој одлучува да ужива во животот во потполност, без страв од можни опасности, тогаш започнува да работи како матадор. Сепак, Лиза е многу разочарана од нејзиниот дедо, и тој, за да ја врати назад, ги ослободува сите бикови што го напаѓаат градот.

Сезона 25 еп 20 – Брик како мене

Хомер се буди во паралелна димензија во која Спрингфилд и сите нејзини жители се целосно изградени со Лего тули. Во овој шарен свет каде „сè одговара, но никој не се повредува“, тато Симпсон оди во продавницата за стрипови за да купи збир згради за да и ’даде на Лиза за нејзиниот роденден. Допирајќи ја амбалажата, Хомер има визија за цртан филм за себе, бидејќи му го доставува подарокот на Лиза и helps помага да ја гради. Назад во светот на Лего, Хомер се чувствува потресен и, иако Марџ го увери велејќи дека тоа е само лош сон, тој почнува да повторува халуцинации во кои тој се гледа себеси од месо и коски. Во меѓувреме, Барт и Милхаус ненамерно предизвикуваат уништување на основното училиште Спрингфилд, а директорката Скинеркондана младиот Симпсон неколку пати ја обновува зградата на Лего со скрупулозно следење на упатствата за собранието за да избегне какво било навестување за креативност. Во потрага по одговори за тоа што се случува, Хомер се враќа во продавницата за стрипови, каде што, допирајќи го пакувањето тули, тој има нова визија. Овој пат го гледа својот колега од цртан филм додека прави Спрингфилд направен од Лего со Лиза за градежен натпревар во кој планира да учествува со својата ќерка. Хомер е среќна што конечно има интерес за заедничко со Лиза, така што, кога девојката вели дека сака да оди на пародичен филм на „Hunger Games“ наместо да биде со него за трката, таа е разочарана и почнува да сака да може да живее во идеалниот град на Лего изграден од него. Лего-верзијата на Стрип Човек потоа му објаснува на Хомер дека светот во кој се наоѓаат се всушност резултат на неговата фантазија и неговата желба да има место да помине време со Лиза кога сака. Откако го прифати овој факт, Хомер избира да го напушти својот идеален свет за да се врати дефинитивно во реалност, што ќе се случи едноставно со отворање на пакетот од кој извираат неговите визии. Изненадувачки, Стрип Човек открива дека тој е персонификација на делот на Хомер кој сака да остане засекогаш во светот на фантазиите и, од оваа причина, се обидува да спречи да се отвори кутијата со изградба на тврдина околу продавницата и потсетувајќи ликови од постави „Лего нинџа“ и „Лего пирати“ да го нападнат Хомер. На крајот, Хомер е спасен од Барт, кој ги порази негативците со командантот на огромен робот, изграден благодарение на неговата креативност при соединувањето тули кои припаѓаат на различни сетови на Лего. Назад конечно во реалниот свет, Хомер му го раскажува својот сон на Лиза (која истакнува како приказната личи на заплетот на филмот „Лего филм“) и, сфаќајќи дека не може да ја спречи нејзината ќерка да порасне, ја придружува да го види филмот наместо да ја принудува да учествува на градежниот натпревар со него.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 4 Еп 1 – Роботска манипулација

Хауард има изградено роботска рака што ќе служи за Меѓународната вселенска станица и им го покажува својот потенцијал на пријателите со тоа што го натера да служи вечера. За време на оброкот, Пени дознава за „односот“ помеѓу Шелдон и Ејми и посебните околности на нивната средба. Откако дознал дека Шелдон и Ејми разговарале за можноста да имаат „совршено“ дете заедно благодарение на вештачкото оплодување, Пени го убедува Шелдон да закаже состанок со Ејми и да ја запознае барем во живо пред да се потпира на технологија, вклучително и мајка на Шелдон, жена што верува во голема мерка и вежба. Во меѓувреме, Хауард, во неговиот дом, ја користи роботската рака за да му се масира рамото. Масажата е толку задоволувачка што тој добива идеја: користејќи ја роботската рака за да мастурбира. Но, уредот замрзнува и неговиот пенис се заглавува во костец на роботската рака. Потоа ги повика Леонард и Рај, кои брзаат да му помогнат да го однесат во болница, не успевајќи да го исмеат инцидентот. На состанокот помеѓу Ејми и Шелдон, тој е придружуван од Пени, кој затоа е принуден да ја помине вечерта со нив, борејќи се да развие тема за разговор со нив. Во финалето, Пени го убедува Шелдон да не користи ин витро производство со закана дека ќе и ’открие на нејзината многу религиозна мајка, додека Хауард е повторно жртва на роботската рака.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!