Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 1 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 1 јуни.

Денес, 1 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 3 – Хомер див бик

Откако Барт го претепале некои другари, отец Хомер се обидува да разговара со родителите на насилниците, но за возврат е претепан. Зачуден од начинот на кој Хомер се спротивставува на ударите, Бое Силслак му предлага на својот пријател да влезе во светот на боксот, нудејќи се себеси како менаџер. Единствената стратегија на Бое е да го натера Хомер да се спротивстави за време на натпреварите, победувајќи ги противниците за исцрпеност. Кариерата на Хомер е прилично добра, сè додека Бое не ја прифати борбата против шампионот во тешка категорија Дредерик Татум, ветувајќи му на менаџерот на Татум, Лусиус Свит, да го задржи Хомер на најмалку три кола. Загрижениот Марџ е ветен од Бое дека ќе побара состанокот да биде запрен, ако работите се премногу лоши. Средбата, како што се очекуваше, е масакр, но на крајот, пренесена од вина, Бое интервенира со летање со ракета за ранец, за да го спаси животот на Хомер.

Сезона 8 еп 6 – Две срца две колиби

Свадбата на Кирк и Луан Ван Хаутен е длабоко во криза, а за време на вечерата организирана во домот на Симпсон, среде општата разочараност, Луан го прашува својот сопруг за развод. Хомер, кој се грижи за подигнување морал во Кирк, е убеден дека тој и Марџ никогаш нема да имаат слични проблеми. Сепак, некои знаци го натераат да го убеди дека во реалноста дури и неговиот брак е готов, и без да ја праша Марџ за ништо, Хомер добива развод, само за да ја изненади барајќи од неа повторно да се омажи за него. Марџ прифаќа, а двајцата повторно ја потврдуваат својата убов. Кирк ја испробува истата стратегија со Луан, кој сепак одбива.

Футурама

Сезона 4 Еп 10 – Причината за Фрај

Фрај е депресивен затоа што се чувствува бескорисен, а Мордичио го одведува на неговата матична планета и објаснува дека тој бил херој за спасување на Земјата од инвазијата на гигантски мозоци, бидејќи, како дедо на самиот себе, мозокот го има генетска аномалија што го прави имуна на брановите на вселенските мозоци. Потоа, Мордичио му ја довери опасна мисија: да се инфилтрира во основата на мозоците за да активира бомба чија експлозија ќе ги фрли и базата во димензија од која не може да се вратиш.

Фрај прифаќа, но возилото обезбедено од Мордичијците е распарчено и така тој останува вклучен во експлозијата заедно со мозоците, што му покажува шокантно нешто: тоа беше вина на Мордичио ако беше хиберниран илјада години порано, со оглед дека неговиот вид тој знаеше дека неговиот генетски дефект ќе им помогне! Мозоците потоа го убедија Фрај да се врати навреме за да го избегне замрзнувањето и да живее нормален живот во 1999 година: Фрај прифаќа, но средбата со Мордичио го натера да разбере дека ако не се врати во иднината никогаш нема да ја запознае Леела: тогаш Фрај го прави тоа во така што сопственото минато е замрзнато, а тој се враќа во иднината благодарение на временски парадокс: Мордичио, всушност, предупреден од Фрај дека шатлот „Пуфте-пуфте“ со кој се лизнал во основата на мозоците ќе се скрши, го заменува со помоќен, дозволувајќи му на Фрај да ја заврши мисијата.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 22 – Трансмутацијата на Протон

Момчињата се загрижени за „Денот на војните во Starвездите“ во кој планираат да ги видат сите филмови во сагата. Сепак, Леонард дознава за исчезнувањето на професорот Протон и го соопштува со Шелдон, кој сепак докажува дека не е многу чувствителен на она што се случило и одлучува да не оди на погребот за да не го пропушти закажаниот ден. И покрај ова, тој реагира лошо на предлогот да се видат филмовите во различен редослед, дури и ако во вистината тоа е затоа што тој е вознемирен од смртта на својот идол и трча во својата соба, каде заспива. За време на спиењето, тој го гледа професорот Протон облечен како Masterејди мајстор во сон кој ќе му каже на Шелдон да не знае зошто е таму, но го советува да ги сака луѓето блиски до него. Момчето ги зема советите и го гушка Леонард се враќа од погребот на кој присуствуваше со Пени, кој му признал на своето момче како да е негов прв погреб. Во меѓувреме, Ејми со помош на Бернадет подготвува торта во форма на Смртта athвезда за нејзиното момче да го развесели.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!