Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 25 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 25 февруари.

Денес, 25 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 14 – Барт има две мајки

Марџ станува бебиситерка на Род и Тод Фландрија, но Нед не ги одобрува опасните работи што им дозволува на своите деца да ги прават и ги испраќа, само за да сфатат дека не е во ред по интервјуто со Марџ. Во меѓувреме, во зоолошката градина Барт е киднапиран од мајмун кој го чува себеси. Тој ќе го спаси Род Фландрија, кој ќе му го даде на мајмунот неговиот вистински син.

Сезона 17 еп 15 – Хомер Симпсон, ова е твоја сопруга

Лени организира забава да им го претстави својот пријател на ТВ во плазма на своите пријатели и Хомер останува со Лени долго време додека таа не го брка. Во овој момент, Хомер сака да има плазма ТВ и од оваа причина, Марге влегува во него на натпревар каде прва награда е телевизија. Во овој натпревар Хомер ја освојува третата награда која се состои од турнеја низ ТВ студиата FOX. За време на турнејата, Симпсонови пристигнуваат пред студиото на реално шоу каде две семејства разменуваат мајки за еден месец, а учесниците добиваат доволно пари за да купат телевизија; откако го слушна овој Хомер, се согласува да учествува во преносот. Марџ оди во семејството Чарлс Хитбар, додека Симпсонови ја земаат сопругата на Чарлс, Верти. Вториот е многу тежок и крут кон новото семејство, принудувајќи ги сите да прават домашни работи и секогаш да ги почитуваат. Марџ, од друга страна, добро се снаоѓа со Чарлс и нејзиниот син и за кратко време таткото се в inубува во новата сопруга, но Марџ јасно му кажува да го сака само Хомер и да сака да си оди дома. Штом се вратил дома, Хомер му кажува на Марџ дека сака да остане со неа, додека Чарлс сака да се раздели од сопругата која е многу ригидна со него; Вистинитост всушност ги предвидува нејзините намери и признава дека ќе го напушти за Пети. На крајот на епизодата, Хомер конечно успева да има посакувана плазма телевизија.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 24 – Одредување на посветеност

Додека ја прославуваше својата петта годишнина, Шелдон ја прашува Ејми за нејзиното мислење за можноста да започне да ги следи телевизиските серии Блицот: девојчето, горчливо, многу се лути и, кога момчето ќе контактира неколку дена подоцна, таа го прашува за пауза за да ја оцени нивната врска, додека тој останува раселен бидејќи во реалноста би сакал да и ’даде прстен. Пени и Леонард, во меѓувреме, само заради некои прашања од Шелдон, одлучуваат веднаш да се венчаат: на пат кон Лас Вегас, сепак, физичарот признава дека бакнал друга девојка за време поминато во Северното Море, но девојката, иако рани, прости му. Рај, Бернадет и Хауард, во меѓувреме, не успеваат во обид да ги отпуштат Емили и Стјуарт, соодветно: првиот не може да ја остави девојката од страв да биде сам, и покрај тоа што неговата „вознемирувачка“ страна го заплашува, вторите, сепак, се во тешкотии за приврзаноста што им ја покажа Стујарт во периодот на соживотот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!