Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 24 февруари

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 24 февруари.

Денес, 24 февруари, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 17 еп 12 – Мојот фер Дамерино

Во паралелката Барт, наставникот по гимнастика е заменет со заменик, г-дин Крупт, кој го извршува „бомбардирањето“ (игра слично на отровната топка) како единствена вежба. Професорот секогаш ги зема учениците со топки, а потоа Барт, за да се одмазди, одлучува да фрли топка полна со ледена вода против наставникот; сепак, момчето го промаши ударот и завршува уништувајќи ја куќата на градинарот Вили, кој на тој начин останува бездомник. Гледајќи го Вили во оваа ситуација, Марџ го прашува дали сака да биде домаќин во домот на Симпсон и градинарот прифаќа. Откако таму, Лиза го прашува дали не сака да живее подобар живот и Вили реагира позитивно, па девојката реши да го трансформира Вили во совршен џентлмен и резултатите да ги донесе на саемот за наука. Во меѓувреме, Хомеромпе неговиот последен пар сини панталони, но овие сега не се во производство и затоа тој одлучи да оди во фабриката за панталони за да открие дали можат повторно да ги произведат; сопственикот е подготвен да ги стави на пазарот ако Хомер успее да ги врати во мода, па Хомер му нуди на своето тело да вметне рекламни инсерти, но тоа многу го иритира Марге. После некои тешкотии, Лиза успева да го трансформира Вили во совршен господин и на тој начин успева да го освои саемот за наука благодарение на постигнатите резултати. Во овој момент Вили се обидува да најде работа и го наоѓа како келнер во луксузен ресторан, но секогаш е критикуван и управуван од клиенти; сето ова го прави поранешниот градинар кој сака да се врати во својот стар живот тажен и, на крајот, да одлучи дека тој веќе не е господин и е сумиран како градинар во основно училиште.

Сезона 17 еп 13 – Повеќе или помалку бесконечна приказна

Дејствието на епизодата не е линеарно, но содржи пет различни поврзани приказни, кои се раскажуваат меѓусебно, една во друга (еден вид театар во театарот). Тие се сумирани овде почитувајќи ја хронологијата на епизодата.

Главна приказна (прва приказна)

Симпсонови одат да ја посетат пештерата, но Хомер, во обид да собере парче од голем сталактит, го прави да падне создавајќи миризба што го влече семејството во друга пештера што не е обележана на мапите. Сите членови на семејството излегуваат од дупката создадена од сталактитот, освен Хомер кој се заглавува. Во овој момент Марџ и Барт започнуваат да бараат излез, додека Лиза останува со Хомер и му кажува што се случило со неа неколку дена порано.

Приказната за Лиза (втора приказна)

Додека Лиза се враќала дома, муфлон одеднаш ја напаѓа и таа се засолнила во куќата на г-дин Барнс. Штом таму, муфлонот влегува во куќата и г-дин Барнс и девојчето се засолниле во таванот. Додека се шегува низ кутиите во поткровјето, Лиза наоѓа фотографија од „Брнс“ што покажува дека е избран за вработен во месецот во таверната на Бо.

Приказната за изгорениците (трета приказна)

Барнс му објаснува на Лиза дека, по предизвик со богатиот Тексан, ги изгубил сите свои работи и бил принуден да се вработи во таверната Бое. Додека тој го чистеше шалтерот, открива писмо од Бое, каде што шанкерот објаснува дека има богатство.

Приказната на Бое (четврта приказна)

Неколку години порано, Бо тврди дека имал романтична врска со Една Капрапал и тие, исто така, решиле да го напуштат Спрингфилд и да имаат нов живот, но немаа доволно пари. Меѓутоа, еден ден, пристигнува Серпенте во барот на Бо, кој во тоа време беше археолог, а не криминалец, со богатство на Маите и шанкерот реши да го украде. По преземањето на богатството, Бо и Една решиле да заминат, но Една сака да оди во основно училиште за да предупреди за ова заминување. По враќањето од Бое, Една вели дека мора да остане на Спрингфилд откако го видела Барт тврдејќи дека тој нема да може да се унапреди во 4-то одделение кога тој само се обидувал да ја украде кражбата на Нелсон Мунц. Очајна за оваа ситуација, Бое ги вметнува сите богатства во џук-кутијата за да ја слушне песната на Една.

Укинување на заплетот

Откако го прочита ова, Барнс го враќа богатството и го користи како чип за договарање со богатиот Тексан за повторно да ги добие сите свои работи. Тексан се согласува, но за да ја врати нуклеарната централа, тој сака фотографија од него со смеано дете, бидејќи го изгуби предизвикот со тоа што не можеше да ја фотографира, затоа не може да ја продолжи електроцентралата. Сцената потоа се враќа на таванот со Лиза и Барнс, која завршила да ја раскажува својата приказна, кога муфлонот исто така успеал да влезе во таванот; Г-дин Барнс се обидува да ја заштити Лиза, но е нападната од животното кое оди во Лиза и му го враќа ѓерданот што го изгубил во шумата. Мило што Брнс го спаси нејзиниот живот, Лиза се слика со него за да може да ја врати електраната.

Лиза завршува раскажувајќи ја нејзината приказна и Хомер успева да излезе од дупката и признава дека го донел семејството да го најде богатството што го видел скриено од богатиот Тексан. Додека семејството го бара богатството, пристигнуваат сите протагонисти на различните приказни, Тексанот, Бое, Бурнс, Серпенте и неговиот син ereереми, за да го вратат богатството; Марџ, гледајќи дека ситуацијата меѓу четворицата не е решена, одлучи да го фрли богатството на карпа и сите се благодарни за тоа, освен Бернс кој се спушта по карпа за да го земе богатството.

Приказната на Барт (петта приказна во епизодата, но главна приказна во заговорот како целина)

Конечно се испоставува дека целиот овој приказни е всушност извештајот на Барт на директорот Скинер за да се оправда неуспехот да студира за верификација; Скинер првично не верува во оваа приказна, но размислува кога ги гледа Бо и Една надвор од прозорецот дека се бакнуваат.

Футурама

Сезона 6 еп 26 – Реинкарнација

Епизодата е поделена на три дела кои прикажуваат различни стилови на реинкарнација на ликовите.

  • Колорама
    Фрај сака да show ја покаже elaубовта на Леела giving дарувајќи му дијамант, но тој не може да најде никој доволно голем освен комета на дијаманти, неуништлива карпа. За да одвоите парче, поставете го на него уред за универзална проценка, но со резултат дека кометата се одвојува на половина и формира виножито со нова боја, но ова не е доволно Фрај да ја покаже својата loveубов кон Леле. Овој клип е пародија, и покрај титулата, на стари црно-бели цртани филмови.
  • Идни предизвик 3000
    Видеото е во 8 битна резолуција и претставува пародија на видео игри. Професорот Фарнсворт успева, со помош на својот изум, да одговори на сите прашања на науката со последица дека ниту еден научник не можеше да открие ништо или да реши ништо повеќе.
  • Акција на сила за испорака
    Тука ликовите се во јапонски аниме стил. Gelелатинозните вонземјани, кои комуницираат со танцот, се лути на земјата затоа што сметаат дека тоа им го уништило кометата. Планетата експрес се обидува да шири порака за мир, но вонземјаните не го разбираат тоа и не објавуваат војна. Конечно, Зојберг ќе рецитира танц на мир за да ги смири вонземјаните.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 8 еп 23 – Согорување на мајки

Леонард и Шелдон мора да добијат награда и за оваа пригода да ги поканат своите мајки, чиишто сосема спротивни лични убедувања завршуваат како да се караат; Како и да е, зборувајќи со пријателот на нејзиниот син, д-р Хофстадер разбира дека дури и образованието кое дава affубов „бесплатно“ може да направи да расте брилијантно и интелигентно дете. Во меѓувреме, истовременото присуство на Стјуарт и Рај покрај нејзиниот сопруг во новиот дом каде сега живеат Хауард и Бернадет ја натера девојката да се лути затоа што таа мора да стори сé и тие не прават ништо и затоа ги обврзува да ја чистат кујната; додека тие имаат намера да го исчистат младиот Евреин сфаќа дека постапува со својата сопруга како дете, како што правеше со неговата мајка и одлучува да го смени начинот на однесување.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!